יום שני, 20 במרץ 2017

עונת 2017-2018 באופרה הישראלית - אופרה, מחול ומוסיקהעונת 2018-2017 באופרה הישראלית
אופרה – מחול – מוסיקה

אופרה - מסע אופראי בן 300 שנה החל מהמאה ה-17 ועד המאה ה-20 ובשיאו הפקת מקור ישראלית ל'חלום ליל קיץ' מאת בריטן

מחול- להקות ויוצרים מחזית היצירה העולמית והישראלית העכשווית
חלקם בליווי מוסיקה חיה על הבמה

מוסיקה - שתי סדרות חדשות:
התזמורת האנדלוסית ירושלים בקונצרטים המשלבים מזרח ומערב
תזמורת המהפכה במופעי מוסיקה ישראלית מקורית
בשילוב מחול, אנימציה, וידיאו ארט ורוק
כרמן - צילום באדיבות האופרה הישראלית

האופרה הישראלית גאה להציג את עונת 2018-2017 עם תכנית עשירה ומגוונת של הפקות אופרה, מחול ומוסיקה.
 סדרת האופרה בעונה הבאה מזמינה את הקהל לצאת למסע מרתק מאין כמותו:
מסע בין תקופות מוסיקליות שונות הנותן פרספקטיבה רחבה על התפתחותה של האופרה לאורך השנים: מהבארוק לתקופה הקלאסית ומשם לווריזמו ועד לאופרה של המאה ה-20. זהו מסע שמתחיל עם פרסל וממשיך דרך מוצרט, ורדי ופוצ'יני, רימסקי-קורסקוב ועד לבריטן - מלחינים שלכל אחד מהם תפישה ושפה מוסיקלית-אופראית ייחודית ושונה.
זהו גם מסע בין יצירות המבוססות על יצירות מופת של גדולי הכותבים – וירגיליוס, שקספיר, פושקין ושילר.
מסע בעולמן של נשים חזקות המחפשות אחר אהבה וחופש בספרד התוססת, בפריס הרומנטית וביער אתונאי קסום.
מסע של פרשנויות בימתיות המוסיף גם הוא נקודת מבט מעניינת על התפתחות הז'אנר ונע בין הפקות קלאסיות להפקות חדשניות העושות שימוש בטכנולוגיה מתקדמת.
גולת הכותרת של עונת האופרה הבאה היא הפקה חדשה של הבמאי עידו ריקלין לאופרה חלום ליל קיץ מאת בריטן. הפקה זו היא הראשונה בסדרת הפקות המתוכננות לעונות הבאות של במאים ישראליים המעלים את גרסתם לאופרות מן הרפרטואר העולמי.
 
חלום ליל קיץ_צילום יהורם אשהיים

עונת המחול הבאה שלנו משרטטת קווי מתאר מרתקים על המין האנושי וקורותיו בעידן כה עמוס בטכנולוגיה, גלובליזציה, קידמה ורעש, וזאת מבלי לוותר על אסתטיקה סוחפת של יופי, אנושיות ורוך. כמה מיוצרי המחול המובילים כיום בעולם יגיעו לבמת בית האופרה כדי להעלות יצירות שזכו להצלחה עולמית בשנה החולפת, חלקן בליווי מוסיקה חיה על הבמה. בין היוצרים ניתן למצוא את ז'קופו גודאני, מרקו גקה, כרסיטיאן שפוק, מארי שווינאר ויאנג לי פינג.
 גם במרכז עונת המחול עומדת יצירה ישראלית: היוצרת נעה ורטהיים העומדת בראש להקת ורטיגו, תעלה גרסה חדשה ליצירתה עטורת השבחים רעש לבן, והפעם בשיתוף פעולה ייחודי עם תזמורת המהפכה שמתמזגת לתוך היצירה וחושפת בתוכה רבדים חדשים.
 עונת המוסיקה של האופרה הישראלית כוללת שתי סדרות חדשות בנוסף לסדרות הותיקות:
תזמורת המהפכה תעלה סדרת מופעים חדשה של מוסיקה ישראלית תזמורתית מקורית. לצידה תעלה סדרת קונצרטים של התזמורת האנדלוסית ירושלים, היוצרת מפגשים מוסיקליים מרתקים בין מזרח למערב. האופרה הישראלית גאה לשמש בית לשתי תזמורות יוצרות בעלות שפה מוסיקלית ייחודית, שחרתו על דגלן ליצור ולבצע יצירות חדשות וסוחפות, ולתרום לעיצוב השפה המוסיקלית של ישראל במאה ה-21.
פירוט תכנית עונת 2018-2017:

עונת האופרה
העונה הבאה מציעה מבט רחב על אמנות האופרה: מלחינים חשובים מתקופות שונות, הפקות המשקפות את התפתחות התפיסה הבימתית של אמנות האופרה - מהקלאסית אל העכשווית, ועונה בה מבוססות רוב האופרות על יצירות מופת ספרותיות של גדולי הכותבים בעולם, החל מוירגיליוס ושקספיר ועד פושקין ושילר:

לה בוהם מאת ג'קומו פוצ'יני - מהאופרות האהובות ברפרטואר האיטלקי והאופראי בכלל. הפקה רבת משתתפים בניצוחו של פרנצ'סקו צ'ילופו ובבימויו של סטפנו מצוניס די פראלפרה. האופרה המבוססת על הרומן תמונות מחיי הבוהמיים מאת אנרי מורז'ה (1822-1861) מספרת את סיפור אהבתם הטראגי של רודולפו, אמן צעיר החי בדלות בעליית גג בפריס ומימי, שכנתו החולה בשחפת . המוסיקה, הבימוי והעיצוב יוצרים חוויה אופראית תיאטרלית המכניסה את הקהל לאווירת חג המולד וחיי הבוהמה בסמטאות פריס.
(נובמבר- דצמבר 2017)
לה בוהם_צילום יוסי צבקר
 חלום ליל קיץ האופרה המבריקה של המלחין הבריטי בן המאה ה-20, בנג'מין בריטן על פי מחזהו מהמאה ה-16 של וויליאם שקספיר. הפקה חדשה של האופרה הישראלית בניצוחם של שני הכישרונות הישראליים: המנצח הישראלי הבינלאומי דניאל כהן והבמאי עידו ריקלין, שביים באופרה הישראלית את האדונית והרוכל ושיץ (2015) וחוזר בהזמנת האופרה הישראלית- לביים אופרה מן הרפרטואר העולמי. (ינואר 2018).

דניאל אורן, מנהלה המוסיקלי של האופרה ינצח על האופרה דון ג'ובני מאת מוצרט-מהיצירות המושלמות והנשגבות בתולדות המוסיקה, בהפקה חדשנית ועכשווית המשלבת פירוטכניקה של הקרנות וידאו של הבמאי קספר הולטן. גרסתו של מוצרט לסיפורו של ג’ובני היא שילוב מרתק של קומדיה וטרגדיה על המאהב הגדול שקיסמו פג, תוך התמקדות במאבק בין המינים. במרכז האופרה ניצבת דמותו של המאהב דון ג'ובני , אשר כבש קרוב ל-2000 נשים במסעותיו ואינו בוחל בדבר, עד שבסופו של דבר בא על עונשו. בדון ג'ובני הפגין מוצרט את דרכו הגאונית לקשור בין טקסט לבין מוסיקה של מחבר הליברית לורנצו דה פונטה. (פברואר 2018).
דניאל אורן ינצח גם על דון קרלו מאת ורדי, בבימויו של במאי האופרה הוותיק ג'נקרלו דל מונקו. האופרה מבוססת על מחזהו של פרידריך שילר. ורדי עוסק באופרה זו במאבק בין הכנסייה לשלטון בספרד,  באותה תקופה האינקוויזיציה היא נותנת הטון במדינה, והמאבק בין המלך לנציג הכנסייה, האינקוויזיטור הגדול, הוא נקודת הכובד הדרמטית והמוסיקלית כאחד, מאחר ששני התפקידים מבוצעים על ידי זמרי בס. חוקרי ומבקרי ורדי מאוחדים בדעה כי דון קרלו היא יצירתו המונומנטלית של ורדי. היא מביעה בדרך הגלויה ביותר את השקפת עולמו הליברלית-הומניסטית, והיא מאחדת את כל אמצעיו האופראיים וכן את כל אמצעי הגראנד אופרה. הצפייה באופרה זו היא חוויה מוסיקלית ואנושית מטלטלת. (מרץ 2018).

לראשונה תבוצע בישראל האופרה סיפורו של הצאר סלטן מאת ניקולאי רימסקי קורסקוב על פי פואמה של פושקין. רימסקי-קורסקוב כתב 15 אופרות וביניהן הצאר סלטן ובדומה למלחינים רוסיים רבים הוא נמשך לעולם הצבעוני והדרמטי של סיפורי העם הרוסיים ובעזרת הפואמה של פושקין הביא לבמה סיפורי עם מוכרים על שלל הדמויות המגוונות שבו. האופרה נכללת יצירתו מעוף הדבורה, שהפכה ללהיט בפני עצמו וזכתה לאין ספור עיבודים בסגנונות שונים מהקלאסי ועד לרוק ופופ. זוהי הפקה מלאת צבע וקסם של הבמאי הרוסי הנודע אלכסנדר טיטל, בביצוע בית האופרה של סטניסלבסקי ממוסקבה (מאי 2018).

אופרת הבארוק דידו ואניאס מאת המלחין האנגלי הנרי פרסל תעלה בהפקה חדשה, תיאטרלית ומלאת קסם של צמד הבמאים פנטומימאים ססיל רוסה וז'וליאן לובק, בניצוחו של איתן שמייסר ובהשתפות תזמורת הבארוק בארוקדה. האופרה הנחשבת לאופרה האנגלית החשובה ביותר של המאה ה-17, מבוססת על כתבי וירגיליוס ומתארת את סיפור אהבתם של מלכת קרתגו והנסיך הטרויאני שכובש את לבה אך עוזב אותה למות בודדה. (יוני 2018).

את העונה תחתום כרמן מאת ביזה שחוזרת אל במת האופרה בהפקה המבוססת על גרסתו עטורת השבחים של הבמאי פרנקו זפירלי. הפקה ססגונית וצבעונית עם מאות משתתפים, ובמרכזה סיפור אהבתם הטראגי של כרמן הצוענייה ושל דון ז'וזה. על האופרה תנצח קרן קמנסק והבמאי המחדש יהיה גדי שכטר. (יולי 2018)

שש בשש:
החל מהעונה הבאה פותחת האופרה הישראלית סדרה של 6 מופעי אופרה שיתחילו בשעה 18:00. סדרה זו נועדה לתת מענה לאלה המבקשים ליהנות מאופרות בשעה מוקדמת יותר ולאלה המעוניינים להמשיך וליהנות מהערב גם בתום המופע.

עונת המחול באופרה הישראלית
 עונת המחול באופרה כוללת 7 מופעים של יוצרים ולהקות שכל אחד מהם נמצא בחזית המחול העולמי, ובמרכזה שיתוף פעולה יוצא דופן בין להקת המחול ורטיגו ותזמורת המהפכה בגרסה חדשה ליצירה עטורת השבחים "רעש לבן" שעלתה לפני כעשור.

את העונה תפתח להקת המחול דרזדן פרנקפורט החדשנית עם יצירתו החדשה של ג'קופו גודאני: טרילוגיית היונקים. חזיונות של ערפילי עשן בתוך עלטה, השעיות, התקפות והפסקות, מצליחים לייצר פרהיסטוריה וקדמוניות עכשווית. הרקדנים מפגינים יכולת טכנית משובחת, שפה תנועתית חדה וגיאומטרית לצד אלגנטיות ורוך בתוך תאורה אפלה ומהבהבת. היצירות בטרילוגיה מבוצעות עם מוסיקה חיה בביצוע רביעיית אנסמבל מודרן והפסנתרן הנודע רוסלן בזברוז'. (אוקטובר 2017).
 
להקת דרזדן פרנקפורט צילום באדיבות האופרה הישראלית
להקת אריק גוטייה תעלה את ניז'ינסקי יצירה חדשה של הכוריאוגרף מרקו גקה. היצירה נושפת רוח חיים באחת מן הדמויות החשובות ביותר בעולם המחול – וואסלב ניז'ינסקי. זו הפעם השנייה בה שב גקה לעסוק באישיותו המרתקת, אשר לנצח תהיה מזוהה עם להקת ה'בלה רוס' פורצת הדרך מראשית המאה ה-20.
השפה התנועתית האוונגרדית של גקה נוטשת כמעט לחלוטין את סגנון הבלט השמרני בכדי לתת לנו הצופים חוויה מופשטת על חייו ותרומתו המשמעותית של ניז'ינסקי ל'בלה רוס' של דיאגילב בפרט ולעולם המחול בכלל. היצירה זכתה בגרמניה בפרס 'הכוריאוגרף הטוב ביותר' לשנת 2016. המופע יתקיים במסגרת ת"א דאנס בשיתוף מרכז סוזן דלל.
(אוקטובר 2017)
 להקת בלנקה לי תעלה את היצירה רובוט. מופע עתידני המשלב בין שמונה רקדנים אנושיים ושבעה רובוטים שלמדו לרקוד. את המופע יצרה בלנקה לי בשיתוף עם הסטודיו היפני לאמנות מודרנית "מאיווה דנקי" ובמרכזו מערכות היחסים של המין האנושי עם מכונות.
(אוקטובר 2017)

הכוריאוגרפית הקנדית הידועה מארי שווינאר ולהקתה שבים לישראל והפעם עם יצירת המחול גן התענוגות הארציים. יצירה ב-3 מערכות על פי הטריפטיכון המפורסם של הצייר ההולנדי הירונימוס בוש. שווינאר מסבירה את מקור ההשראה שלה בעבודה זו: "כמו שכוריאוגרף מתחיל מיצירה מוסיקלית כדי ליצור, אני מתחילה מהציור של בוש. אני קדה בחדווה בפני יצירת מופת".(נובמבר 2017)

להקת ורטיגו ותזמורת המהפכה יעלו את המופע רעש לבן 2018 - שיתוף פעולה ייחודי בין הכוריאוגרפית נעה ורטהיים, להקת ורטיגו ותזמורת המהפכה הוליד גרסה חדשה ליצירת המחול עטורת הפרסים רעש לבן של ורטהיים. היצירה עוסקת במתח שבין הרעש הסובב אותנו לבין הכמיהה לשקט פנימי. (ינואר 2018)

להקת יאנג לי פינג תעלה את היצירה תחת מצור של הכוריאוגרפית הסינית הנודעת יאנג לי פינג, המכונה "פינה באוש הבאה". יצירת מחול עכשווי המשלבת אופרה סינית ומוסיקה חיה ועוסקת בקרב העקוב מדם בין צבאות הממלכות העתיקות האן וצ'ו, ששינה את פני ההיסטוריה של סין. (אפריל 2018).

בלט ציריך יגיע עם היצירה אנה קרנינה של הכוריאוגרף הנודע כריסטיאן שפוק. גרסה מהפנטת בביצוע 50 רקדנים, לספרו הנודע של טולסטוי, המעבירה במחול את סיפורה של אנה קרנינה ושל הדמויות הסובבות אותה. היצירה התקבלה בהתלהבות בציריך, באוסלו ובמוסקבה. (יוני 2018).

עונת המוסיקה באופרה הישראלית

סדרות המוסיקה באופרה מהוות מכלול של שיח מוסיקלי עכשווי, המחבר בין גופים ישראליים מובילים, בין מזרח למערב, בין קלאסי למודרני ובין מבצעים מתחומים שונים, מהארץ ומחו"ל.
החידוש המרגש והמסקרן ביותר של העונה הקרובה מגיע בדמותן של שתי סדרות חדשות של גופים מוסיקליים פורצי דרך בסצנת המוסיקה הישראלית: סדרת מזרח – מערב של התזמורת האנדלוסית הירושלמית וסדרת המהפכה עם תזמורת המהפכה. שתי התזמורות מבצעות רפרטואר ייחודי אשר נוצר במיוחד עבורן, הכולל יצירות מקוריות ועיבודים ייחודיים של יצירות קיימות. שתיהן מציעות פורמטים חדשים למסגרת של הקונצרט הקלאסי. האופרה הישראלית גאה לשתף פעולה עם שתי התזמורות הנפלאות הללו.

בסדרת מזרח מערב התזמורת האנדלוסית ירושלים בניצוחו ובניהולו של תום כהן, תגיש סדרה בת 4 קונצרטים שבמרכזה מפגשים מוסיקליים מסביב לים התיכון:
"בון שאנסון"- ערב ובו יבוצעו בלבוש צפון אפריקאי ערבי ותורכי, שאנסונים צרפתיים קלאסיים של איב מונטאן, שארל אזנבור ואדית פיאף. בהשתתפות דוד ד'אור, אלה דניאל ונגן המפוחית אריאל בנט. (24.10.17).
הומאז' לג'ו עמר - מחווה לג'ו עמר, מאבות השירה המזרחית בארץ, הכולל את שיריו האהובים מהלהיטים ועד הפיוטים. בהשתתפות אמיל זריהן, אורית עטר ויוני רועה. (20.2.18)
מחווה לחבורת אוראן - ברי סחרוף, עמיר בניון וזמרים במופע מחווה לחבורת אוראן, שפעלה באלג'יר בימים שלפני מלחמת האזרחים. מופע המשלב את הסגנונות המוסיקליים האירופיים עם הסולמות והמקצבים של המגרב. (23.4.18)
אום כלת'ום לנצח - מפגש הרמוני בין הזמרת המוסלמית נסרין קדרי ובין הזמר היהודי-חרדי זיו יחזקאל, שכולו מחווה לארבעת ענקי המוסיקה המצרית: אום כלת'ום, עבד אל ווהאב, פריד אל אטראש ועבד אל חלים חאפז. (10.6.18)

 סדרת המהפכה של תזמורת המהפכה מהווה ביטוי נוסף להרחבת הרפרטואר ומתיחת הגבולות הסגנוניים בעונה הקרובה:
לנוע בלי לזוז - פנטסיה מוסיקלית לשחקן, תזמורת ווידיאו ארט המתארת מסע בדרכו הלא נודעת של יוצר הבורא עולמות חדשים ומנסה למצוא מקומו בכל אחד מהם. מוסיקה: זהר שרון. (14.9.17)
רעש לבן 2018 – להקת מחול ורטיגו ותזמורת המהפכה בגרסה חדשה ל"רעש לבן" יצירתה עטורת הפרסים של הכוריאוגרפית נעה ורטהיים למוסיקה של רן בגנו.(20.1.18)
התזמורת חיה בסרט - מפגש בין מוסיקה תזמורתית חיה לסרטי אנימציה מקוריים. (30.4.18)
אופרת רוק עם אלון עדר ולהקה - תזמורת המהפכה חוברת אל אלון עדר ולהקה ליצירת אופרת רוק מקורית בה יבוצעו שירים חדשים לצד שירים מאלבומיו הקודמים של אלון עדר. (14.6.18)

המסורת הקלאסית תבוא לידי בסדרות האהובות: הסדרה הליטורגית והסדרה הסימפונית. הסדרה הליטורגית בעונה זו מביאה למרכז הבמה מנצחים מובילים מהעולם שלא נצחו בארץ כבר זמן רב וכן מקהלות וסולנים מהארץ ומחו"ל. כולם, ביחד עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור יבצעו בארבעה קונצרטים שבע יצירות ליטורגיות חשובות ממסורות שונות, תקופות שונות ובשפות שונות מעברית ואנגלית עד גרמנית ולטינית, מבאך והנדל עד לאונרד ברנשטיין.
את הסדרה תפתח מקהלת מונטוורדי מהמבורג בקונצרט בו יבוצעו הרקויאם מאת פורה ומיסה לעת מלחמה מאת היידן. על הקונצרט ינצח פרדריק שאזלן, המנהל המוסיקלי של התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור (23 באוקטובר).
בראשית שנת 2018 נציין את שנת ברנשטיין הבינלאומית (100 שנה להולדתו) בביצוע של שתיים מהיצירות החשובות שהלחין – מזמורי צ'יצ'סטר וסימפוניית ירמיהו.
יצירה ליטורגית קנונית נוספת שתבוצע בקונצרט היא המגניפיקט מאת באך. על הקונצרט ינצח ירון גוטפריד (16 בינואר).
בהמשך הסדרה ישוב לנצח על התזמורת בסדרה הליטורגית המנצח הגרמני הנודע קרל-היינץ שטפאנס, שהתמנה לאחרונה למנהל המוסיקלי של האופרה של אוסלו. הוא ינצח על הרקויאם הגרמני של ברהמס (21 במרס).
את הסדרה בעונה הבאה יחתום ביצוע של יצירת המופת של הנדל, משיח, עליה נצח ניקולס מקגיגן האמריקאי, מבחירי מנצחי הנדל בעולם מזה זמן רב, החוזר לנצח בסדרה לאחר שנים רבות (17 ביוני).
 מאזיני הסדרה הסימפונית יזכו לשמוע את התזמורת הסימפונית ראשון לציון מבצעת יצירות המופת של הרפרטואר הקלאסי הסימפוני בביצוע סולנים ווקאליים ואינסטרומנטליים מהמובילים בארץ ובחו"ל.
סדרת שבת של זהב משלימה את התמונה של עונת המוסיקה עם טעימות מעולם האופרה. כל קונצרט בסדרה מקיף עולם ומלואו: מעמדות ויחסי כוחות באופרות של מוצרט; אהבה טוטאלית ושברון לב באופרות של ורדי; מוסיקה קלאסית שפוגשת פולקלור עולמי בשירי אהבה חובקי עולם; וחגיגת קיץ שתציג את להיטי האופרה הגדולים יחד עם שירי המחזמר האהובים מכל הזמנים. קונצרטים מהנים ושובי לב המתאימים גם לחובבי האופרה המושבעים וגם למתחילים. בהשתתפות מיטב סולני האופרה הישראלית בתלבושות מרהיבות על רקע תפאורות הפקות האופרה.

ילדים באופרה הישראלית
האופרה הישראלית ממשיכה לפנות לילדים ולהקנות להם את האהבה לאופרה ולמוסיקה קלאסית עם שתי סדרות המושכות קהל רב כבר שנים רבות:

שעת אופרה לילדים – השנה מתווספת לסדרה הפקה חדשה של בת הים הקטנה מאת דבוז'ק, לצד ההפקות האהובות: חליל הקסם, הנזל וגרטל, סינדרלה, נישואי פיגרו ותיבת ההפתעות של מוצרט. כולן מוגשות בשפה העברית ובבימוי מלא.

סדרת צלילי קסם הוותיקה בעריכתה והנחייתה של ניצה שאול תמשיך גם היא עם מופעים חדשים: את מי אהב בטהובן השובב?; המרוץ לנשף של וינה - מלחינים: שטראוס, ברהמס, סמטנה ודבוז'ק; רקדנית קטנה לאור הירח - הצייר אדגר דגה, המוסיקה קלוד דביסי; מחולות עיר ושירי כפר - סיפורו של בלה ברטוק; והרפתקאות מוסיקליות בניו אורלינס.


בית האופרה – ע"ש שלמה להט (צ'יץ')
שד' שאול המלך 19, תל-אביב
טלפון – 03-6927777

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

2017 אוכל אוליב אומנות אופנה אופרה אופרה לילדים אוקטוברפסט אוריגמי אוריגמי ישראלי 2 אורית אדר בכר אושילנד אטרקציות אייס מול אייסמול אילת איפור אירועי סיום פסטיבל בשביל היין ה-8 אירועים אלונית אמריקן קולוני אנדלוסית אסף מור יוסף אפריל אקולוגיה ארבעה משלים ומלכה ארוע ארועי פסח ארועים ארועים חינם ארכיאולוגיה של זיכרון אשדוד בול בורגר קינג בוריס אייפמן בילוי ביקורת סרט בירה בית הקונפדרציה בית שיח נשים בלט בציר 24 בשביל היין ה-8 בשר בתי קפה ג'ירו גבעת עסה גולגלות גינוסר גליל גליל מערבי גלריה גלריה בגליל גלריה חולון גן סיפור חדש גשר דאנס 2017 דג על הדן דגים דולפין ים דומינוס דון ג'ובני דון קרלו דוקומנטרי דיאגילב דיאלוג עם הזמן דידו ואניאס דיוקן השואה כיצירה ספרותית האופרה פאוסט האלווין הארנולפינים הביאנלה של ירושלים הגן הבוטני הגן הבוטני בירושלים הגרלה הופעה הופעות הוראות הפעלה החלקה אומנותית החלקה על הקרח המבורגר המבורגרים הפנינג הפנינג תרמילאות הצגה הצגות הצגות פורים הצגת ילדים הקץ של עץ הרצאה הרצאות הרצליה השרון התזמורת האנדלוסית וולנטיינז וולנטיינס ורדי ורטיגו ורתר זובין מהטה זכרון לציון זמר חג חגי תשרי חגיגה חגים חדשות חודש האזרח הותיק חודש הגאווה חווית קולנוע חולון חופש חורף חינם חיפה חלב אם חלה חלום ליל קיץ חמת גדר חנוכה חרמון ט"ו באב ט"ו באב ברמת רחל ט"ו בשבט טאיה טיול טיולים טלויזיה טרמפולינות יגאל בשן יום האשה יום האשה בתיאטרון גשר יום המוזיאונים יום המעשים הטובים יום העצמאות יום השואה יום ירושליים יום ירושלים יום כדור הארץ יין ילאדינו ילדים ינואר יס פלנט יקב יקב אמפורה יקב נטופה ירושלים ירושלים והסביבה ירח מנייר יריד הספרים הבינלאומי 2017 יריד ספרים ישראל כביש 90 כברי כוחו של גורל כינור כפר ביקרתם כפר בלום כריסטמס כרמן כשר כתום לא כשר לדינו לה גאזטה להקת המחול הקיבוצית להקת המחול סאו פאולו לוקה צ'יארלה ליזט אלפונסו ליל המדענים 2017 לילה לבן למטייל מאפייה מבוגרים מבצע מבצעים מדיטק מדיטק חולון מה עושות האיילות מהותי מוביקס מודיעין מוזיאון מוזיאון האיסלאם מוזיאון האסלאם מוזיאון הילדים מוזיאון המדע מוזיאון המדע בירושלים מוזיאון העיצוב מוזיאון העיצוב בחולון מוזיאון חולון מוזיאון טיקוטין מוזיאונים מוזיקה מוטורוק מוסיקה מוסיקה קלאסית מופע מופעים בבית הקונפדרציה מזוודות מחול מטבע הדברים מטולה מינוי מלון מלון יולדות מלון רימונים חוף התמרים מלונות מנרה מסיבה מסיבות בסקיי ג'אמפ מסעדה מסעדות מסעדת שף מעלית הזמן מפגשים מצור מרוץ מרחצאות מרכז הארץ מרץ משפחות מתנות נהריה נוער נופש נטול גלוטן נטופה נטיעות ניטן תאי נסיעות נשים נשף מסכות נתניה סאונד סדנאות סדנאות אוריגמי בפסח סדנאות בישול לילדים סדנה סדנת בישול סדנת נקניקיות סוזן דלל סוכות סושי סטנדאפ סיור סיור והצגה סיורים סילבסטר סימפונט רעננה סינמטק סינמטק חולון סינמטק ירושלים סלומה ספא ספורט ספר ספרות סקיי ג'אמפ סרט סרטים עדלוידע עוגות עוגיות המלח של סבתא סולטנה עונה חדשה עונת 2017-2018 באופרה הישראלית עיון עיצוב עכו עמק המעיינות עפיפונים עצמאות עראיס פאוסט פארק טרמפולינות פופאפ פורים פורים בנטופה פורים בסקיי ג'אמפ פיליפ פסקוואה פינגוין פינה באוש פיסול פיצה פלמנקו פלנמקו פמיניזם פנאי פסח פסח 2017 פסח בגליל המערבי פסח בחרמון פסח במוזיאון הישראלי פסח ברובע היהודי פסטיבל פסטיבל ארטישוק ירושלמי פסטיבל בירה פסטיבל האופרה בעכו פסטיבל האשה בחולון פסטיבל הולגאב פסטיבל היין ה-8 פסטיבל טעם הכפר פסטיבל ימי זמר בחולון פסטיבל ישראל פסטיבל ישראל ירושלים 2017 פסטיבל כרמים וטעמים פסטיבל סולם יעקב פסטיבל צלילי ילדות פסטיבל קאן פסטיבל קולנוע פסטיבל קולנוע פרנקופוני פסטיבל שיר השירים פסטיבלים פעילויות פעילויות חינם פעילות פעילות ערב פרימה מילניום רעננה צובה צוק מנרה צייר לי כסא צילומים צעירים צפון צפון הארץ צרכנות צרפת צרפתי קבב קהילה קולינריה קולנוע קומדיה קומיקס קונצרט קונצרט אופרה קונצרט לילדים קיטנה קיטנות קייטנות קייקים קיץ קיץ 2017 קיץ בסקיי ג'אמפ קיר טיפוס קניון קפה קפה לואיז קפה קר קצרין קרוז קריטורה קריקטורה קרית שמונה קרקס קרקס פלונרטין ראש הנקרה ראש השנה ריקוד רמנגאר רמת רחל רענה רעננה שאון חורף שבוע אמנות ומח שבועות שבועות בורטיגו שופינג שייט שירה שעת אופרה לילדים תזמורת תחרות תחרות החלקה אומנותית תיאטרון תיאטרון בובות תיאטרון חולון תיירות תל אביב תל אביב והמרכז תל אביב והסביבה תמר ונתנאל תן למילים תן למלים תערוכה תערוכה חפצים ישנים תערוכות תערוכת האופניים תערוכת חוצות תערוכת יחיד תפריט חדש תרבות תרמילאות accrorap BBB IBIS NCL sky jump VR Station

Flickr