יום ראשון, 29 באוקטובר 2017

תרבות ודעת במדיטק חולוןתרבות ודעת במדיטק חולון
מפגשים מרתקים בכל התחומים
סיפורי האהבה של שי עגנון, משחק ותיאטרון בישראל, המפגש בין אופרה לקולנוע, סיפורה של משפחת מדיצ'י, פניני תרבות היידיש בקולנוע בתיאטרון ובספרות וימי שני מוסיקליים עם קונצרטים בספריה המוסיקלית במדיטק חולון.

בהנחיית מרצים מוערכים מכל התחומים בהם: נסים קלדרון, דורון תבורי, אגי משעלי, דב אלבוים ועוד

אירוע מחווה לסופרת דורית רביניאן "מאחורי הגדר החיה" בהשתתפות ערן צור, דני רובס, יחזקאל לזרוב, ישראל ברייט ואחרים.

נובמבר 2017
מצ"ב לוח האירועים והמפגשים
 
swing de gitanes - צילום רונן גולדמן

מדיטק חולון ממשיך גם בעונה זו (2017-2018) במפגשי קורסים, ובמופעי תרבות במדיטק.
המדיטק הינו מתחם התרבות הרב תחומי המפעיל ספרייה, תיאטרון, סינמטק, מוזיאון קומיקס וקריקטורה ומוזיאון עיצוב בינלאומי, מציע בתוכנית הקורסים מרצים חשובים ומובילים בתחומי תרבות מרכזיים כמו: מוסיקה, ספרות, עיצוב, תיאטרון וקולנוע.
במהלך חודש נובמבר יתקיימו הקורסים והמופעים הבאים:

סיפורו של יוצר - מנחה: פרופ' נסים קלדרון
סדרת מפגשים עם אמנים מתחומים שונים בהם יציג האמן את עולמו, את דרך עבודתו, ואת המיוחד בעיניו באמנותו. בנוסף יציג האמן את עיקרי הביוגרפיה שלו, ואת הדרך שהוא עשה אל הבחירה במעשה האמנות שלו: השפעות שקלט, חלומות שקיבלו צורה, נטיות לב שהפכו לבחירה אסתטית, לבסוף נבקש מן האמן לתאר את עבודותיו מן הזמן האחרון, ואת התכניות שלו לעתיד.
על משחק ועל תיאטרון בישראל היום- אורח: דורון תבורי, שחקן ומתרגם
רביעי │ 1.11.17 │ 11:00 │ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 70 ₪   

המשוררת אגי משעול- קולו של המשורר בעולם מרובה ערוצים/ מנחה: שירי לב ארי רביעי│ 22.11.17 │ 11:00 │ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 70 ₪   

כל מה שהיה ביניהם - מרצה: ד"ר רוחמה אלבג
סדרת מפגשים מרתקת העוסקת בסיפורי האהבה של זוכה פרס נובל, הסופר ש"י עגנון, אשר מעמידים במבחן את שלל היחסים שבינו  לבינה. בין קרבה לריחוק, משיכה ודחיה, תסכול ושמחה, כאשר מרביתם נחתמים "על כפות המנעול", בנקודת סיום בלתי-ממומשת, כשם הקובץ, בו כונסו מרבית סיפורי האהבה שלו. במפגשים נתוודע למבחר ייחודי במינו של סיפורי אהבה על רקע חיי היהודים בעיירה המסורתית, בברלין בתל אביב ובירושלים. כל ההרצאות בליווי מצגת צילומים, ציורים וסרטונים.
במפגש הראשון נעסוק בסיפור: הכנסת כלה – מזל טוב וסימן טוב הרומן הראשון של עגנון הוא סיפור מסע המתרחש בגליציה ובו נפגוש את גיבורי עולם האתמול מלאי השמחה ושופעי הסיפורים, החוגגים חתונות ומספרים על אהבה וקשרי נישואין.
ראשון │ 5.11.17 │ 10:00 │ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 70 ₪   

האסלאם - מניין ולאן? מרצה: מרצה: ד"ר עודד ציון
דת האסלאם מונה כמיליארד וחצי מאמינים, אשר השפעתם על המתרחש בעולם היא משמעותית ביותר. סדרה זו באה להציג את עולם האסלאם סביבנו מתוך מבט היסטורי ורעיוני. ננתח את התהליכים והעקרונות המרכזיים של דת האסלאם תוך מבט אל הפוליטיקה, האמונה ומצוות, הגות ומחשבה, פילוגים, היחס ליהודים, וכמובן סוגיית דת ומדינה בעידן המודרני ותפישות האסלאם הקנאי של ימינו.
ראשית האסלאם, מוחמד והיהודים- סקירה אודות טרום האסלאם בחצי האי ערב, כיצד הקים הנביא מוחמד דת ומדינה ויחסו ליהודים.
שלישי │ 7.11.17 │ 17:00 │ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 65 ₪ 
שלישי │ 7.11.17 │ 19:00 │ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 65 ₪     
הח'ליפות הראשונה- כיצד פרצה דת האסלאם את גבולות המדבר במסע צבאי מהיר והפכה לאימפריה באזורים נרחבים.
שלישי │ 28.11.17 │ 17:00 │ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 65 ₪ 
שלישי │ 28.11.17 │ 19:00 │ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 65 ₪     

מסך לאופרה- קול ורגש במפגש בין בימת האופרה לבין מסך הקולנוע. מרצה: ניצה יולביץ
מסע מרגש לנפש האדם בדרמות אנושיות חזקות. נעסוק במאפיינים ובהיבטים החשובים של האופרה, ונציג את עולמן הרגשי והמיוחד של דמויותיה. קטעים מהאופרות, בהפקות קולנועיות מרהיבות, יוקרנו על המסך בתרגום לאנגלית. חלק מהאופרות, תוצגנה בעונת 2018-2017 בתל אביב. נפתח את העונה באופרה לה בוהם מאת פוצ'יני, סיפור על אהבה פשוטה    
ארבעה חברים, עליית גג, הרובע הלטיני, ערב חג המולד, פברואר קר ומושלג. סיפור אהבתם הפשוט והמרגש של רודולפו ומימי על רקע חיי הבוהמה בפריז במאה ה- 19. אהבה ממבט ראשון ורומנטיקה בשיאה.
שני│ 13.11.17│ 16:00│מדיטק חולון– תיאטרון הקופסאמחיר כרטיס: 65 ₪ 
שני│ 13.11.17│ 18:30│מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 65 ₪     

מועדון הסרט הטוב במבט חודר במיוחד. עונה נוספת לסדרה המוצלחת, ובה מפגשי בוקר עשירים של חוויה מהנה ומרחיבת אופקים, נבדוק מה המיוחד בסרטים, מה הם מלמדים אותנו על התרבות בה נוצרו, מה הופך אותם לאוניברסאליים וכמו תמיד מהו סוד הקסם הקולנועי. בכל מפגש הרצאה המלווה בקטעי סרטים וצפייה בסרט איכות באורך מלא

וינסנט רוצה לים / ראלף הוטנר / גרמניה 2010  מרצה: רחל אסתרקין. מסע אל קבלת העצמי, האחר והחריג
שלישי│ 14.11.17│ 9:30│מדיטק חולון– אולם התיאטרוןמחיר כרטיס: 65 ₪ 
בעיר ללא גבולות / אנטוניו הרננדז / ספרד, ארגנטינה, צרפת 2002  מרצה: רחל אסתרקין. מסע אל העבר הסוד האשמה והפחד.
שלישי│ 28.11.17│ 9:30│מדיטק חולון– אולם התיאטרוןמחיר כרטיס: 65 ₪ 

קרימינולוגיה וחקירת הפשע – העולם שמעבר לחוק מרצה: גילי בר דוד
התנהגות אלימה כלפי נשים הפכה לתופעה רווחת בארץ בשנים האחרונות, עוד ועוד נשים נחשפות לעולם האלימות על גווניה השונים. כיצד מנסים לשקם עבריינים ששילמו את חובם לחברה, וכיצד מטפלים באסירים משוחררים? על סמים והתמכרויות, כיצד משפיעים חומרים ממכרים על האדם, ואיזה סוגי סמים יש בארץ ובעולם.
במפגש הראשון נעסוק באלימות כלפי נשים על העלייה באלימות כלפי נשים, חלקן משמות בחייהן. ההרצאה כוללת גם סרט קצר.
שלישי│ 14.11.17│ 18:00│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסאמחיר כרטיס: 65 ₪ 

מדע ותזונה ומה שביניהם – סדרת של 4 הרצאות בשיתוף מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. מרצה: ד"ר רוני אוזנה, מכון ויצמן למדע.
מה הקשר בין תזונה לטריליוני החיידקים החיים בתוכנו? וכיצד הקשר הזה משפיע על בריאותינו? מהן הסכנות הטמונות במזון מעובד וכיצד מזהים אותן?  מדוע אנו מעדיפים סוגי מזון מסוימים על פני אחרים?  למה לעוגת שוקולד יש ריח כל כך טוב? בואו למצוא את התשובות לכל השאלות האלה בסדרת ההרצאות בנושא מדע ותזונה. המרצים של מכון ויצמן למדע ומכון דוידסון יפגשו אתכם להרצאות מרתקות בהן תוכלו להקשיב, לשאול שאלות ולהביע דעה.
במפגש הראשון נעסוק בתזונה והשלכותיה בשנים האחרונות שומעים הרבה אזהרות על מזון מעובד, אבל לא תמיד ברור במה מדובר בכלל, איזה חומרים מוסיפים למזון הזה ואיך הוא משפיע על הגוף שלנו. בצד השני של המטבע נמצאים החומרים החיוניים שהפסקנו לאכול, בין השאר בהשפעת המזון המעובד, וגם החסרים האלה עלולים לבוא לידי ביטוי בגופנו. בהרצאה יינתנו כמה דוגמאות מוחשיות מחיי היומיום, עם נגיעה מזערית גם בביולוגיה.
חמישי│ 16.11.17│ 20:00│ מדיטק חולון– אודיטוריוםמחיר כרטיס: 65 ₪ 

פירנצה וסיפורה של משפחת מדיצ'י מרצה: ד"ר אפי זיו
סדרת מפגשים מרתקת אודות סיפורה של משפחת מדיצ'י, שלאחרונה הפכה גם לסדרת טלוויזיה מרתקת והוא סיפורה של העיר פירנצה. באמצעות קורות המשפחה נטייל בפירנצה, בירת אמנות הרנסנס. המשפחה יזמה מפעלי בנייה, הזמינה יצירות אמנות, הייתה פטרונית של אמנים רבים והשקיעה את הונה בעיר. נספר על בני המשפחה, קורותיהם, פועלם הציבורי והאמנותי ולא נפסח גם על פיסות רכילות המציגות את גדולי המשפחה באור אנושי יותר.
לורנצו "המפואר" ומיכאלאנג'לו הצעיר השליט שזכה לתואר "המפואר", היה פטרונם של פילוסופים, משוררים היסטוריונים ואמנים. מיכאלאנג'לו התגלה על ידו והתגורר בארמונו עד יום מותו של לורנצו.
ראשון│ 19.11.17│ 18:30│ מדיטק חולון– אולם התיאטרוןמחיר כרטיס: 65 ₪ 

הסיפור של הספירות מרצה: דב אלבוים
בסדרת המפגשים נערוך הכרות פשוטה אך מעמיקה לספרות הזוהר והסוד מן הזווית של עשר הספירות והמשמעויות השונות שלהן. נצעד במורד הספירות, דרך הכתר החוכמה והבינה, נתרכז בלב התפארת, ומשם נרד ליסוד ואל סוד המלכות. ננסה להבין את דרך העלייה ודרך הירידה, "רצוא ושוב", ואת עומק הדינאמיות היצירתית הבאה לידי ביטוי בספרות הקבלה והסוד היהודית. המפגשים מיועדים לחסרי רקע בתחום הקבלה המעוניינים לפתוח את לבם והבנתם לתפיסת עולם שונה ורחבה מאוד שהתפתחה בתרבות היהודית לדורותיה.
בינה – קולו של הנחש הפושט את עורו- השינוי, ההתחדשות והתשובה. ספירת העדן האלוהי שהכל יוצא ממנה.
שני│ 20.11.17│ 18:30│ מדיטק חולון– אולם התיאטרוןמחיר כרטיס: 70 ₪ 

יידישקייט- אוצר פניני תרבות היידיש בקולנוע, בתיאטרון ובספרות
סדרת מפגשים אודות היידיש, השפה העשירה והעסיסית ובה אלפי ביטויים ופתגמים. שפת הדיבור של היהודים האשכנזים בגולה. בדורות האחרונים הייתה לשונם של רוב היהודים במזרח אירופה ובמרכזי הגירה מחוצה לה, בייחוד ביבשת אמריקה. השפה מובהקת בביטויה ובסגנונה, כשפה עסיסית שהצמיחה פולקלור עשיר ומגוון של שירים, סיפורים, פתגמים, ביטויים ועוד.
דמויות מן הספרות בקולנוע היידי- טוביה החולב ומנחם מנדל, דמויותיו הבלתי נשכחות של שלום עליכם שזכו לעיבוד קולנועי אשר לא נס ליחו עד היום: "יידישע גליקן" הופק בבריה"מ ב- 1925 ועוסק במנחם מנדל המחפש ללא הרף עיסוקים ופרנסות ומעלה חרס בידו. "טוביה  דער מילכיקער" הופק  בארה"ב ב- 1939. ומתמקד בסיפורה של חוה, בבת עינו של אביה, טוביה.
שלישי│ 21.11.17│ 17:00│ מדיטק חולון– אולם התיאטרוןמחיר כרטיס: 65 ₪ 

מאחורי הגדר החיה- מופע ייחודי חדש בסדרת המופעים: תן למילים לעשות בך.
מאחורי הגדר החיה - מופע מחווה לסופרת דורית רביניאן על מסעות היצירה של הסופרת, מעולמות הפנטזיה הפרסית של "סמטת השקדיות בעומריג'אן" ועד לניו יורק המושלגת ברומן הפוליטי המדובר של השנים האחרונות "גדר חיה".
סדרת מופעים מרתקת המשלבת ספרות, שירה, תיאטרון ומוסיקה בהשתתפות: דורית רביניאן, נעה ידלין, ישראל ברייט, ערן צור, דורון תבורי, יחזקאל לזרוב, בלהה בן אליהו, רוני הלפרן, דני רובס, אלון אמנו קמפינו, נדב רוגל, תמר שוקי, אריאל קסיס, אסף מלר.
שישי│ 24.11.17│ 12:00│ מדיטק חולון– אולם התיאטרוןמחיר כרטיס: 90 ₪ 

ימי שני מוסיקליים -סדרת קונצרטים בספריה המוסיקלית במדיטק חולון
הרכבים מוסיקליים המשלבים סגנונות שונים כגון: מוסיקה קלאסית, ג'אז, פולקלור ועוד
קונצרט ראשון - סווינג צועני
שני│ 27.11.17│ 19:30│ מדיטק חולון– ספריה
קונצרט שני-  ארי ערב ולהקתו
שני│ 29.1.18│ 19:30 │ מדיטק חולון– ספריה
קונצרט שלישי הרכב קאמרי מצטיין
שני│ 26.3.18│ 19:30│ מדיטק חולון– ספריה
קונצרט רביעי רביעיית מיתרים
שני│ 14.5.18│ 19:30│ מדיטק חולון– ספריה
מחיר עבור סדרת הקונצרטים: 220 ₪


תרבות ודעת במדיטק חולון
נובמבר 2017
תיאטרון המדיטק, חולון, שד' גולדה מאיר 6 (מול קניון חולון)
טל' לרכישת כרטיסים: 1-800-20-29-30
www.mediatheque.org.il
חפשו "תיאטרון המדיטק" בפייסבוק
facebook.com/theatre4children

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

2017 אוכל אוליב אומנות אופנה אופרה אופרה לילדים אוקטוברפסט אוריגמי אוריגמי ישראלי 2 אורית אדר בכר אושילנד אטרקציות אייס מול אייסמול אילת איפור אירועי סיום פסטיבל בשביל היין ה-8 אירועים אלונית אמריקן קולוני אנדלוסית אסף מור יוסף אפריל אקולוגיה ארבעה משלים ומלכה ארוע ארועי פסח ארועים ארועים חינם ארכיאולוגיה של זיכרון אשדוד בול בורגר קינג בוריס אייפמן בילוי ביקורת סרט בירה בית הקונפדרציה בית שיח נשים בלט בציר 24 בשביל היין ה-8 בשר בתי קפה ג'ירו גבעת עסה גולגלות גינוסר גליל גליל מערבי גלריה גלריה בגליל גלריה חולון גן סיפור חדש גשר דאנס 2017 דג על הדן דגים דולפין ים דומינוס דון ג'ובני דון קרלו דוקומנטרי דיאגילב דיאלוג עם הזמן דידו ואניאס דיוקן השואה כיצירה ספרותית האופרה פאוסט האלווין הארנולפינים הביאנלה של ירושלים הגן הבוטני הגן הבוטני בירושלים הגרלה הופעה הופעות הוראות הפעלה החלקה אומנותית החלקה על הקרח המבורגר המבורגרים הפנינג הפנינג תרמילאות הצגה הצגות הצגות פורים הצגת ילדים הקץ של עץ הרצאה הרצאות הרצליה השרון התזמורת האנדלוסית וולנטיינז וולנטיינס ורדי ורטיגו ורתר זובין מהטה זכרון לציון זמר חג חגי תשרי חגיגה חגים חדשות חודש האזרח הותיק חודש הגאווה חווית קולנוע חולון חופש חורף חינם חיפה חלב אם חלה חלום ליל קיץ חמת גדר חנוכה חרמון ט"ו באב ט"ו באב ברמת רחל ט"ו בשבט טאיה טיול טיולים טלויזיה טרמפולינות יגאל בשן יום האשה יום האשה בתיאטרון גשר יום המוזיאונים יום המעשים הטובים יום העצמאות יום השואה יום ירושליים יום ירושלים יום כדור הארץ יין ילאדינו ילדים ינואר יס פלנט יקב יקב אמפורה יקב נטופה ירושלים ירושלים והסביבה ירח מנייר יריד הספרים הבינלאומי 2017 יריד ספרים ישראל כביש 90 כברי כוחו של גורל כינור כליזמר כפר ביקרתם כפר בלום כריסטמס כרמן כשר כתום לא כשר לדינו לה גאזטה להקת המחול הקיבוצית להקת המחול סאו פאולו לוקה צ'יארלה ליזט אלפונסו ליל המדענים 2017 לילה לבן למטייל מאפייה מבוגרים מבצע מבצעים מדיטק מדיטק חולון מה עושות האיילות מהותי מוביקס מודיעין מוזיאון מוזיאון האיסלאם מוזיאון האסלאם מוזיאון הילדים מוזיאון המדע מוזיאון המדע בירושלים מוזיאון העיצוב מוזיאון העיצוב בחולון מוזיאון חולון מוזיאון טיקוטין מוזיאונים מוזיקה מוטורוק מוסיקה מוסיקה קלאסית מופע מופעים בבית הקונפדרציה מזוודות מחול מטבע הדברים מטולה מינוי מלון מלון יולדות מלון רימונים חוף התמרים מלונות מנרה מסיבה מסיבות בסקיי ג'אמפ מסעדה מסעדות מסעדת שף מעלית הזמן מפגשים מצור מרוץ מרחצאות מרכז הארץ מרץ משפחות מתנות נהריה נוער נופש נטול גלוטן נטופה נטיעות ניטן תאי נסיעות נשים נשף מסכות נתניה סאונד סדנאות סדנאות אוריגמי בפסח סדנאות בישול לילדים סדנה סדנת בישול סדנת נקניקיות סוזן דלל סוכות סושי סטנדאפ סיור סיור והצגה סיורים סילבסטר סימפונט רעננה סינמטק סינמטק חולון סינמטק ירושלים סלומה ספא ספורט ספר ספרות סקיי ג'אמפ סרט סרטים עדלוידע עוגות עוגיות המלח של סבתא סולטנה עונה חדשה עונת 2017-2018 באופרה הישראלית עיון עיצוב עכו עמק המעיינות עפיפונים עצמאות עראיס פאוסט פארק טרמפולינות פופאפ פורים פורים בנטופה פורים בסקיי ג'אמפ פיליפ פסקוואה פינגוין פינה באוש פיסול פיצה פלמנקו פלנמקו פמיניזם פנאי פסח פסח 2017 פסח בגליל המערבי פסח בחרמון פסח במוזיאון הישראלי פסח ברובע היהודי פסטיבל פסטיבל ארטישוק ירושלמי פסטיבל בירה פסטיבל האופרה בעכו פסטיבל האשה בחולון פסטיבל הולגאב פסטיבל היין ה-8 פסטיבל טעם הכפר פסטיבל ימי זמר בחולון פסטיבל ישראל פסטיבל ישראל ירושלים 2017 פסטיבל כרמים וטעמים פסטיבל סולם יעקב פסטיבל צלילי ילדות פסטיבל קאן פסטיבל קולנוע פסטיבל קולנוע פרנקופוני פסטיבל שיר השירים פסטיבלים פעילויות פעילויות חינם פעילות פעילות ערב פרימה מילניום רעננה צובה צוק מנרה צייר לי כסא צילומים צעירים צפון צפון הארץ צרכנות צרפת צרפתי קבב קהילה קולינריה קולנוע קומדיה קומיקס קונצרט קונצרט אופרה קונצרט לילדים קיטנה קיטנות קייטנות קייקים קיץ קיץ 2017 קיץ בסקיי ג'אמפ קיר טיפוס קניון קפה קפה לואיז קפה קר קצרין קרוז קריטורה קריקטורה קרית שמונה קרקס קרקס פלונרטין ראש הנקרה ראש השנה ריקוד רמנגאר רמת רחל רענה רעננה שאון חורף שבוע אמנות ומח שבועות שבועות בורטיגו שופינג שייט שירה שעת אופרה לילדים תזמורת תחרות תחרות החלקה אומנותית תיאטרון תיאטרון בובות תיאטרון חולון תיירות תל אביב תל אביב והמרכז תל אביב והסביבה תמר ונתנאל תן למילים תן למלים תערוכה תערוכה חפצים ישנים תערוכות תערוכת האופניים תערוכת חוצות תערוכת יחיד תפריט חדש תרבות תרופות תרמילאות accrorap BBB IBIS NCL sky jump VR Station

Flickr