יום שני, 23 באוקטובר 2017

הצגות חדשות בתיאטרון גשר לעונת 2017-2018הצגות חדשות בתיאטרון גשר
לראשונה בבכורה עולמית, תעלה בחג החנוכה הצגת הילדים הראשונה בבימויו של יבגני אריה, בטכנולוגיה חדשנית המשלבת אנימציה של מציאות רבודה (Augmented Reality) בתוך חוויית התיאטרון. דרך משקפי ה-AR יצפה הקהל בשחקנים על הבמה משחקים ופועלים בעולם של אנימציה מרהיבה העולה על כל דימיון!
לאחר הצלחתן של "אליס", ו"נופל מחוץ לזמן", יחזקאל לזרוב חוזר עם "אבות ובנים" המבוססת על רב המכר העולמי "אבות ובנים" מאת איוון טורגנייב, אשר נכתב לפני כ-150 שנה
"מקבת" - גרסה ללא מילים, ע"פ ויליאם שייקספיר, כשעל מלאכת הבימוי והתנועה אמון הבימאי והכוריאוגרף הרוסי המצליח סרגיי זמליאנסקי
"האורסטאה"- מאת רוברט אייק בבימויו של יבגני אריה, הטרילוגיה היוונית מאת אייסכילוס בגרסה המודרנית שזכתה לתהילה בלונדון
מסביב לעולם – ההצגה "הדיבוק" הוזמנה השנה לניו יורק, רומניה גרמניה וסין
המנהל האמנותי יבגני אריה יקבל ב-9 בנובמבר את פרס א.מ.ת לשנת 2017 בקטגוריית תרבות ואמנות בתחום בימוי ומשחק בתיאטרון
"דיבוקים"-הסרט הדוקומנטרי בבימויו ובהפקתו של רם לוי, יוקרן בתיאטרון גשר ב 24 בנובמבר, בשעה 12:00, הסרט עוקב אחר תהליך העבודה והחזרות הסוערות של הגרסה האחרונה והנועזת של ההצגה "הדיבוק" שנכתבה בידי רועי חן בבימויו של יבגני אריה.
הרצל אמר- רדי רובינשטיין

תיאטרון גשר פתח את עונת  2017-2018 עם הקומדיה המוסיקלית "הרצל אמר". מחזה ישראלי מאת רועי חן בהשראת כתביו של בנימין זאב הרצל. חגיגות ה-70 למדינת ישראל הן הזדמנות להיזכר בחזונו של הרצל ולבדוק מה בינו לבין המציאות היומיומית של מדינתנו. במסע פנטסטי-סאטירי אנו מגלים את המדינה הישנה-חדשה שחזה. חזון שלעיתים עשוי להראות תמים ולפעמים חדשני ואף מקדים את זמנו. ההצגה נכתבה בהשראת 'אלטנוילנד', תולדות מדינת ישראל וחלומות על עתיד טוב יותר.
בעוד כשבוע, ב 1 בנובמבר, תעלה ההצגה "אבות ובנים" עיבוד עכשווי וחדשני של יחזקאל לזרוב לקלאסיקה רוסית אהובה ומוכרת. ההצגה עוסקת בסוגיית התנגשות בין-דורית של האבות  שניסו בכל כוחם לשמור על ערכיהם ותרבותם מול "הבנים" שלא רואים ערך בכלום: לא באמונה, לא באמנות, לא במשפחה וגם לא ברגשות.
זוהי ההצגה השלישית בבימויו של יחזקאל לזרוב, לאחר הצלחתן של "אליס", ו"נופל מחוץ לזמן", ההצגה מבוססת על רב המכר העולמי "אבות ובנים" מאת איוון טורגנייב, אשר נכתב לפני כ-150 שנה וסימל את הלך הרוח החדש והמהפכני שהתגבש בקרב הדור הצעיר דאז. ההפקה הנוכחית יוצאת לחיפוש אחר שכבות חדשות לאותה התנגשות בין דורית ומותחת קו בין אז להיום, בין הריק למלא בין הכל לכלום.
ההצגה בהשתתפות : מיקי לאון, אלון פרידמן, ישראל (סשה) דמידוב, דורון תבורי, נטע שפיגלמן, רוני עינב, בוריס אחנוב, ליליאן רות, פירה קנטר, טלי אוסדצ'י, יבגני טרלצקי,  פאולו א. מואורה/הלל קפון.

בעקבות הצלחת "מסעות אודיסאוס" ו"רוח התיאטרון", גשר ממשיך להשקיע בהצגות הפונות לקהל הצעיר המתאימות לכל המשפחה, והפעם עם ההצגה "גוליבר" שתעלה בחג החנוכה הקרוב, ההצגה בבימויו של יבגני אריה, שזו לו הפעם הראשונה שהוא מביים הצגה לילדים, המחזה נכתב על ידי  נגה אשכנזי ומבוסס על הספר "מסעי גוליבר" מאת  ג'ונתן סוויפט.
לראשונה בעולם תעלה הצגת ילדים בטכנולוגיה חדשנית המשלבת מציאות רבודה בתוך חוויית התיאטרון בבימויו של יבגני אריה . דרך משקפי ה-AR (Augmented Reality) יצפה הקהל בשחקנים על הבמה משחקים ופועלים בעולם של אנימציה מרהיבה העולה על כל דימיון! זהו מסע אינטראקטיבי בשיתוף הקהל. משתתפים: אלדד פריבס, נטשה מנור, אפרת ארנון, רות סנדרוביץ, אייל ליפשיץ ועוד.
שנת 2018 תיפתח בבכורה עולמית להצגה "מקבת" גרסה ללא מילים, ע"פ ויליאם שייקספיר, כשעל מלאכת הבימוי והתנועה אמון הבימאי והכוריאוגרף הרוסי המצליח סרגיי זמליאנסקי אשר יצר סגנון בימוי חדש: "דרמה תנועתית". הפקותיו מיוחדות בכך שהן מציגות מחזות ידועים ללא מלים כתיאטרון דרמתי. זה לא מחול ולא פנטומימה. אופן החיבור שלו בין מוסיקה לפעולה מעורר אפקט רגשי מרשים. זמליאנסקי מביים לראשונה בתיאטרון גשר את "מקבת" על פי הקלאסיקה השייקספירית וללא מילים, בהשתתפות השחקנים המובילים בלהקה ביניהם : פיראס נאסר ורוני עינב/הנרי דוד ונטע שפיגלמן. הצגת הבכורה תתקיים ב 5 בפברואר, 2018.
הצגה נוספת שתעלה בעונה זו היא "האורסטאה" מאת רוברט אייק בבימויו של יבגני אריה. הטרילוגיה היוונית מאת אייסכילוס בגרסה המודרנית שזכתה לתהילה בלונדון. זוהי סאגה משפחתית מדממת ומרגשת שמתפרשת על פני מספר עשורים ועוסקת בנושאים הנצחיים: מלחמה, משפחה, גורל, חמלה וצדק. 
גשר בעולם - בחודש יולי האחרון הוזמן  תיאטרון גשר  עם ההצגה "אני דון קיחוטה" לבימת ה- People Art Theatre בבייג'ין לרגל ציון 25 שנה ליחסים הדיפלומטים בין סין לישראל. לאור ההצלחה של ההצגה הוזמן תיאטרון גשר גם השנה, בפעם השביעית לעיר בייג'ין עם ההצגה "הדיבוק". לרגל 70 שנה לישראל הוזמנה ההצגה גם לארה"ב, גרמניה, רומניה ולטביה.
יבגני אריה, ממייסדי תיאטרון גשר, הבמאי הראשי והמנהל האמנותי של התיאטרון הוא הזוכה השנה בפרס א.מ.ת לשנת 2017 בקטגוריית תרבות ואמנות בתחום בימוי ומשחק בתיאטרון. הטקס יתקיים ב 9 בנובמבר, בתיאטרון ירושלים.

הסרט הדוקומנטרי "דיבוקים" בבימויו ובהפקתו של רם לוי, יוקרן בתיאטרון גשר, ב 24 בנובמבר, בשעה 12:00, הסרט עוקב אחר תהליך העבודה והחזרות הסוערות של הגרסה האחרונה והנועזת שנכתבה בידי רועי חן בבימויו של יבגני אריה ובהשתתפותם של אפרת בן צור, סשה (ישראל) דמידוב ודורון תבורי. הסרט הוקרן בבכורה חגיגית במסגרת פסטיבל הסרטים בחיפה, בה השתתף בתחרות לקולנוע ישראלי תיעודי ואף זכה בצל"ש מטעם חבר השופטים.  
בנוסף, ההצגות המצליחות של העונות החולפות ממשיכות לרוץ, ביניהן : "במנהרה" (בימוי עירד רובינשטיין), "תמונות מחיי נישואין"(בימוי גלעד קמחי), "קיץ במרינבאד"(בימוי אמיר וולף), "ספר דוד המלך", "כפר", "אני דון קיחוטה, "יאקיש ופופצ'ה" (כולן בבימוי יבגני אריה), נופל מחוץ לזמן, אליס (בימוי יחזקאל לזרוב) והצגות הילדים "מסעות אודיסיאוס" (בימוי שיר גולדנברג) ו"רוח התיאטרון" (בימוי אמיר וולף) ועוד.

הצגות חדשות

אבות ובנים
בימוי ועיבוד: יחזקאל לזרוב
מבוסס על ספרו  איוון טורגנייב
משתתפים: מיקי לאון, אלון פרידמן, ישראל (סשה) דמידוב, דורון תבורי,  נטע שפיגלמן, רוני עינב, בוריס אחנוב, ליליאן רות, פירה קנטר, טלי אוסדצ'י, יבגני טרלצקי, פאולו א. מואורה/הלל קפון

"הכל רק רומנטיות, קשקוש, ריקבון, התייפייפות. מוטב שאלך להתייחד עם הצפרדעים שלי...(בזארוב)"
ההצגה "אבות ובנים" היא עיבוד עכשווי לקלאסיקה שכתב איוון טורגנייב לפני כ-150 שנה.
ההצגה עוסקת בסוגיית התנגשות בין-דורית של האבות  שניסו בכל כוחם לשמור על ערכיהם ותרבותם מול "הבנים" שלא ימצאו ערך בכלום: לא באמונה, לא באומנות, א במשפחה וגם לא ברגשות.
זוהי ההצגה השלישית בבימויו של יחזקאל לזרוב, לאחר הצלחתן של "אליס", ו"נופל מחוץ לזמן", ההצגה מבוססת על הספר "אבות ובנים" שהפך לרב מכר עולמי, נכתב לפני כ-150 שנה וסימל את הלך הרוח החדש והמהפכני שהתגבש בקרב הדור הצעיר דאז.
ההפקה הנוכחית יוצאת לחיפוש אחר שכבות חדשות לאותה התנגשות בין דורית ומותחת קו בין אז להיום, בין הריק למלא בין הכל לכלום.
עיבוד ובימוי עיצוב במה ותנועה : יחזקאל לזרוב (על פי הספר "אבות ובנים"  של איוון טורגנייב)
עיצוב תאורה: נדב ברנע
עיצוב תלבושות: אלין לזרוב
תכנון והפקת במה: זוהר שואף
סאונד: מיכאל וויסבורד
מולטי מדיה: דוד סטרייז'מייסטר
הצגה ראשונה: 1 בנובמבר 2017


גוליבר
דרך משקפי ה-AR (Augmented Reality) יצפה הקהל בשחקנים על הבמה משחקים ופועלים בעולם של אנימציה מרהיבה העולה על כל דימיון!
מאת: נגה אשכנזי (בהשראת הספר "מסעי גוליבר" של ג'ונתן סוויפט)
בהשתתפות : אלדד פריבס, נטשה מנור, אפרת ארנון, רות סנדרוביץ, אייל ליפשיץ ועוד.
"אין דבר כזה גדול או קטן הכל יחסי. בליליפוט את גדולה ובברובדינגוג את קטנה, אבל בשתי הממלכות את אותה גיל".
תיאטרון גשר מביא חווית תיאטרון ראשונה מסוגה בעולם, המשלבת טכנולוגיית מציאות רבודה (Augmanted Reality) עם הופעה חיה על הבמה. עולם עשיר של אנימציה פוגש שחקנים על בימת התיאטרון ויחד יוצרים חווית מציאות חדשה וקסומה.
מדובר בפיתוח ישראלי המביא את המציאות הרבודה (Augmented Reality) לעולם הבמה והתיאטרון. ומאפשר לשלב במציאות אנימציה ממוחשבת וחדשנית. דרך משקפי ה-AR יצפה הקהל בשחקנים על הבמה משחקים ופועלים בעולם של אנימציה מרהיבה העולה על כל דימיון!
טכנולוגיה זו מאפשרת להעצים את חוויית התיאטרון באמצעות שילוב של תפאורה ממוחשבת בטכנולוגיה ייחודית, עם אנימציה איכותית המגשימה את החלומות הפרועים ביותר ומשאירה את הצופים פעורי פה.
הצגה ראשונה: 14 בדצמבר, בשעה 11:00.מקבת –גרסה ללא מלים
ויליאם שייקספיר
בימוי ותנועה – סרגיי זמליאנסקי (רוסיה)

הבימאי והכוריאוגרף המצליח סרגיי זמליאנסקי יצר סגנון בימוי חדש: "דרמה תנועתית". הפקותיו מיוחדות בכך שהן מציגות מחזות ידועים ללא מלים כתיאטרון דרמתי. זה לא מחול ולא פנטומימה. אופן החיבור שלו בין מוסיקה לפעולה מעורר אפקט רגשי מרשים. בזכות הפקותיו זכו הדמויות הספרותיות של מחברים כגון: קאמי, גוגול, לרמונטוב, דיומא ואחרים לחיים בתנועה על הבמה.

"כל צופה רשאי לפרש בדרכו את המתרחש על הבמה, ביחוד את הסיפור הקולי-חזותי. הצופה בוחר במה להתמקד מכל האירועים המגוונים שעל הבמה בכל רגע נתון. אם יבחר להתרכז ברגעים אחרים בהצגה של מחר בערב – יוכל לחוות מסע רגשי שונה בעל הדגשים אחרים." (הבמאי)

זמליאנסקי מביים לראשונה בתיאטרון גשר את "מקבת" על פי הקלאסיקה השייקספירית בהשתתפות השחקנים המובילים בלהקה : פיראס נאסר/ הנרי דוד, רוני עינב/ נטע שפיגלמן, פאולו א. מואורה/גלעד קלטר, אלכסנדר סנדרוביץ, אלון פרידמן/אורי יניב, הלל קפון, רות רסיוק/נועה הר ציון, דור מיכאלי, ליליאן רות, נטשה מנור, סבטלנה דמידוב, כרמל קנדל, טלי אוסדצ'י, שרון בורשטיין-ביצ'צ'י.

הצגת בכורה: 5 בפברואר, 2018
האורסטאה
מאת רוברט אייק
תרגום: רועי חן
בימוי: יבגני אריה
הטרילוגיה היוונית מאת אייסכילוס בגרסה המודרנית שזכתה לתהילה בלונדון. 
אם יגידו לכם שצריך להקריב ילדה קטנה אחת למען השלום במדינה – האם תסכימו לזה? ואם יגידו לכם שהילדה הזאת היא הבת שלכם?
ומה אם אתם לא אדם מן המניין, מה אם אתם אגמנון, שליט המדינה, השולח חיילים למות בשדה הקרב במלחמה שלא נגמרת. האם אז תסכימו להקריב את בתכם למען השלום?
סאגה משפחתית מדממת ומרגשת שמתפרשת על פני כמה עשורים ועוסקת בנושאים הנצחיים: מלחמה, משפחה, גורל, חמלה וצדק. 
שמו של המחזה מבוסס על שם בנו של אגמנון – אורסטס. האם אחרי כל הדם שנשפך במשפחה יוכל אורסטס להיות אחר, נקי כפיים, האם יוכל לסלוח לאביו ולאמו?
השאלות שבחן אייסכילוס לפני אלפיים שנה וכעת מעלה בפנינו רוברט אייק בנוסח חי ובועט מתגלות כרלוונטיות מתמיד.
הצגת בכורה: 16 במאי, 2018

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

2017 אוכל אוליב אומנות אופנה אופרה אופרה לילדים אוקטוברפסט אוריגמי אוריגמי ישראלי 2 אורית אדר בכר אושילנד אטרקציות אייס מול אייסמול אילת איפור אירועי סיום פסטיבל בשביל היין ה-8 אירועים אלונית אמריקן קולוני אנדלוסית אסף מור יוסף אפריל אקולוגיה ארבעה משלים ומלכה ארוע ארועי פסח ארועים ארועים חינם ארכיאולוגיה של זיכרון אשדוד בול בורגר קינג בוריס אייפמן בילוי ביקורת סרט בירה בית הקונפדרציה בית שיח נשים בלט בציר 24 בשביל היין ה-8 בשר בתי קפה ג'ירו גבעת עסה גולגלות גינוסר גליל גליל מערבי גלריה גלריה בגליל גלריה חולון גן סיפור חדש גשר דאנס 2017 דג על הדן דגים דולפין ים דומינוס דון ג'ובני דון קרלו דוקומנטרי דיאגילב דיאלוג עם הזמן דידו ואניאס דיוקן השואה כיצירה ספרותית האופרה פאוסט האלווין הארנולפינים הביאנלה של ירושלים הגן הבוטני הגן הבוטני בירושלים הגרלה הופעה הופעות הוראות הפעלה החלקה אומנותית החלקה על הקרח המבורגר המבורגרים הפנינג הפנינג תרמילאות הצגה הצגות הצגות פורים הצגת ילדים הקץ של עץ הרצאה הרצאות הרצליה השרון התזמורת האנדלוסית וולנטיינז וולנטיינס ורדי ורטיגו ורתר זובין מהטה זכרון לציון זמר חג חגי תשרי חגיגה חגים חדשות חודש האזרח הותיק חודש הגאווה חווית קולנוע חולון חופש חורף חינם חיפה חלב אם חלה חלום ליל קיץ חמת גדר חנוכה חרמון ט"ו באב ט"ו באב ברמת רחל ט"ו בשבט טאיה טיול טיולים טלויזיה טרמפולינות יגאל בשן יום האשה יום האשה בתיאטרון גשר יום המוזיאונים יום המעשים הטובים יום העצמאות יום השואה יום ירושליים יום ירושלים יום כדור הארץ יין ילאדינו ילדים ינואר יס פלנט יקב יקב אמפורה יקב נטופה ירושלים ירושלים והסביבה ירח מנייר יריד הספרים הבינלאומי 2017 יריד ספרים ישראל כביש 90 כברי כוחו של גורל כינור כליזמר כפר ביקרתם כפר בלום כריסטמס כרמן כשר כתום לא כשר לדינו לה גאזטה להקת המחול הקיבוצית להקת המחול סאו פאולו לוקה צ'יארלה ליזט אלפונסו ליל המדענים 2017 לילה לבן למטייל מאפייה מבוגרים מבצע מבצעים מדיטק מדיטק חולון מה עושות האיילות מהותי מוביקס מודיעין מוזיאון מוזיאון האיסלאם מוזיאון האסלאם מוזיאון הילדים מוזיאון המדע מוזיאון המדע בירושלים מוזיאון העיצוב מוזיאון העיצוב בחולון מוזיאון חולון מוזיאון טיקוטין מוזיאונים מוזיקה מוטורוק מוסיקה מוסיקה קלאסית מופע מופעים בבית הקונפדרציה מזוודות מחול מטבע הדברים מטולה מינוי מלון מלון יולדות מלון רימונים חוף התמרים מלונות מנרה מסיבה מסיבות בסקיי ג'אמפ מסעדה מסעדות מסעדת שף מעלית הזמן מפגשים מצור מרוץ מרחצאות מרכז הארץ מרץ משפחות מתנות נהריה נוער נופש נטול גלוטן נטופה נטיעות ניטן תאי נסיעות נשים נשף מסכות נתניה סאונד סדנאות סדנאות אוריגמי בפסח סדנאות בישול לילדים סדנה סדנת בישול סדנת נקניקיות סוזן דלל סוכות סושי סטנדאפ סיור סיור והצגה סיורים סילבסטר סימפונט רעננה סינמטק סינמטק חולון סינמטק ירושלים סלומה ספא ספורט ספר ספרות סקיי ג'אמפ סרט סרטים עדלוידע עוגות עוגיות המלח של סבתא סולטנה עונה חדשה עונת 2017-2018 באופרה הישראלית עיון עיצוב עכו עמק המעיינות עפיפונים עצמאות עראיס פאוסט פארק טרמפולינות פופאפ פורים פורים בנטופה פורים בסקיי ג'אמפ פיליפ פסקוואה פינגוין פינה באוש פיסול פיצה פלמנקו פלנמקו פמיניזם פנאי פסח פסח 2017 פסח בגליל המערבי פסח בחרמון פסח במוזיאון הישראלי פסח ברובע היהודי פסטיבל פסטיבל ארטישוק ירושלמי פסטיבל בירה פסטיבל האופרה בעכו פסטיבל האשה בחולון פסטיבל הולגאב פסטיבל היין ה-8 פסטיבל טעם הכפר פסטיבל ימי זמר בחולון פסטיבל ישראל פסטיבל ישראל ירושלים 2017 פסטיבל כרמים וטעמים פסטיבל סולם יעקב פסטיבל צלילי ילדות פסטיבל קאן פסטיבל קולנוע פסטיבל קולנוע פרנקופוני פסטיבל שיר השירים פסטיבלים פעילויות פעילויות חינם פעילות פעילות ערב פרימה מילניום רעננה צובה צוק מנרה צייר לי כסא צילומים צעירים צפון צפון הארץ צרכנות צרפת צרפתי קבב קהילה קולינריה קולנוע קומדיה קומיקס קונצרט קונצרט אופרה קונצרט לילדים קיטנה קיטנות קייטנות קייקים קיץ קיץ 2017 קיץ בסקיי ג'אמפ קיר טיפוס קניון קפה קפה לואיז קפה קר קצרין קרוז קריטורה קריקטורה קרית שמונה קרקס קרקס פלונרטין ראש הנקרה ראש השנה ריקוד רמנגאר רמת רחל רענה רעננה שאון חורף שבוע אמנות ומח שבועות שבועות בורטיגו שופינג שייט שירה שעת אופרה לילדים תזמורת תחרות תחרות החלקה אומנותית תיאטרון תיאטרון בובות תיאטרון חולון תיירות תל אביב תל אביב והמרכז תל אביב והסביבה תמר ונתנאל תן למילים תן למלים תערוכה תערוכה חפצים ישנים תערוכות תערוכת האופניים תערוכת חוצות תערוכת יחיד תפריט חדש תרבות תרופות תרמילאות accrorap BBB IBIS NCL sky jump VR Station

Flickr