יום חמישי, 1 בפברואר 2018

פסטיבל אשה בתיאטרון חולון 7-10 למרץ 2018פסטיבל אשה בתיאטרון חולון
7  - 10 מרץ  2018
 "רבות כמונו"
דג'יברי ביג בנד מארחים את מירי מסיקה, אסתר רדא ולינה מחול  במחווה לזמרות הג'אז הגדולות: אלה פיצג'רלד, דיינה וושינגטון,                בילי הולידיי, שרה ווהן, אריתה פרנקלין ועוד
נסרין קדרי,  A-WA ואלה דניאל עם תזמורת ירושלים - מזרח ומערב  במופע של מוסיקה מאגן הים התיכון
"שלוש גיבורות -רשף לוי אחד" רשף לוי מארח שלוש מהנשים המצחיקות בישראל: אורנה בנאי, ליטל שוורץ והדר לוי
הפסטיבל מארח את תיאטרון החאן בהצגה החדשה ועטורת השבחים "בדמי ימיה" על פי ש"י עגנון
Aveva  במופע המביא את הגרוב האפריקאי והביט האורבני של ת"א
הבימאית הותיקה נולה צ'לטון, בעשור העשירי לחייה, עם הצגת בכורה "האמיני יום יבוא" - עיבוד לספרה של זוכת פרס נובל סווטלנה אלכסייביץ' בהשתתפות שלוש תלמידותיה חוה אורטמן, מיקי מבורך ודניאלה מיכאלי.
"ערות" ערב מוזיקלי תיאטרלי בעקבות רב המכר המדוּבּר "ערות- נשים מדברות מיניות" עם תמר מור סלע, דנה ברגר, ורד פיקר ושרית וינו אלעד 
מופע ספוקן וורד עם אמניות הספוקן וורד המובילות בישראל: נעם פרתום, ענת דרימר, יעל טל ונעמה לופו
לראשונה בארץ: הכנס הראשון לנשים יוצרות בתחומי הבמה בשיתוף האיגודים המקצועיים:שח"ם, בת'י  ואי'ב ובהשתתפות שחקניות, מנהלות ואמניות
ועוד
אורנה בנאי - צלם פיני סילוק
פסטיבל "אשה" השנתי בתיאטרון חולון, יתקיים השנה בין התאריכים 10-7 במרץ 2018.
תחת הכותרת "רבות כמונו", יכלול הפסטיבל מופעים מכל תחומי אמנויות הבמה המביאים פריזמה רחבה של נקודת המבט הנשית על העולם באמצעות יצירה.
לדברי סיגל וייסבין-רוזמן, המנהלת האמנותית של הפסטיבל "הרבה השתנה בשיח על נשים ונשיות בעשורים האחרונים. בשנה האחרונה במיוחד, נשים אינן חוששות להציף את החוויה הנשית במרחב מתוך הבנה עד כמה טעון הדיאלוג בין גברים לנשים בימינו, כמה השתנו מושגי החיברות הנשית והגברית, המשפחה, האימהות והאבהות וכמה רבה עוד העבודה כדי להנכיח את מקומן ועמדתן של נשים ולהבין את גודל המשמעות של חשיבה אחרת על החברה. מופעי הפסטיבל מציגים ריבוי של קולות, סיפורים וחוויות מנקודת מבט נשית"
מוסיקה בפסטיבל:
בתחום המוסיקה יעלה הפסטיבל מופעים המשקפים את המוסיקה הרב גונית של המערב, ישראל, ומתימן ועד אתיופיה והעולם הערבי- בביצוע  זמרות מהחשובות בארץ .
מופע מיוחד לפסטיבל: דג'ברי ביג בנד - מחווה לזמרות שהן חלק מהפנתיאון של המוסיקה: אלה פיצג'רלד, בילי הולידיי, נינה סימון ועוד. אל התזמורת של דג'יברי תצטרפנה שלוש דיוות: מירי מסיקה, לב הקונצנזוס הישראלי, בעוצמתה וקולה האדיר לא משאירה אף עין יבשה, הזמרת והמוסיקאית הבינלאומית אסתר רדא, שסוחפת מעריצים ברחבי העולם. לינה מחול שמאז זכייתה בדה ווייס מופיעה על במות גדולות בינלאומיות. אלי דג'יברי מאמני הג'אז המובילים בעולם ממשיך להביא את הסווינג אל קדמת הבמה (8.3, 21:30).
תזמורת ירושלים מזרח ומערב (לשעבר האנדלוסית ירושלים תציג בפסטיבל  מוסיקה מאגן הים-התיכון בארבע שפות.
על הבמה עם התזמורת,  A-WA שיבצעו שירת נשים תימנית  לצד להיטים מכרם התימנים, אלה דניאל תפליא בשאנסונים צרפתיים, והאחת והיחידה, הדיווה נסרין קדרי שתבצע מלהיטיה לצד קלסיקות מצריות (10.3, 21:00).

הזמרת הצעירה, Aveva , שכוכבה דורך בזירת המוסיקה בישראל, במופע סוחף המביא את הגרוב ממרחביה של אפריקה דרך הביט האורבני של תל אביב. בהופעה מככבים, זה לצד זה, טקסטים עוצמתיים באנגלית ואמהרית בשילוב עם מוסיקה אתיופית מסורתית היוצרת חיבור מרתק בין תרבויות. לאחר שחרור אלבום הבכורה WHO I AM, בהפקת יוסי פיין, אבבה וההרכב הופיעו בפסטיבלים מהגדולים בארץ, בצרפת, קנדה וארה״ב, ועל במת המילניום בקנדי סנטר, וושינגטון D.C (7.3, 21:30).
הכנרת והזמרת קרן טננבאום והרכב המיתרים  שלה Strings Attached  תופיע במופע "לא תתפוס אותי" בו היא יוצאת למסע מסחרר בנתיבי הרוח הנשית על שלל חוויותיה, גחמותיה והארותיה. טננבאום תבצע את שיריהן של גיבורות המוסיקה בעשורים האחרונים לצד שירים מקוריים שלה ובעיבודים חדשים עם דגש על מיתרים.  קרן טננבאום הופיעה והקליטה עם אמנים רבים שלמה ארצי, מוש בן ארי, רמי קליינשטיין ובמופע זה היא עוברת אל מרכז הבמה (9.3, 21:00).
רביעיית ענבר פרידמן במופע Winter Breaks - ענבר פרידמן, גיטריסטית הג'אז הבינלאומית המוערכת בהופעה עם יצירות חדשות. המוזיקה של ענבר זוכה לשבחי הביקורת ברחבי העולם. היא לקחה חלק בפרויקטים מוסיקליים בינלאומיים, בין היתר לצדו של המתופף האגדי בילי קובהם.
משתתפים: ענבר פרידמן - גיטרה, קטיה טובול - פסנתר, יוראי אורון – קונטרבס, ניצן בירנבאום - תופים (9.3, 21:30).
תיאטרון, סטנד אפ, וספוקן וורד בפסטיבל
הפסטיבל גאה לארח את הבימאית הותיקה נולה צי'לטון, בעשור העשירי לחייה, עם בכורה בפסטיבל להצגה "האמיני יום יבוא"- עיבוד לספרה של זוכת פרס נובל סווטלנה אלכסייביץ'. ההצגה  יוצאת לאור בתקופה שבה מתנהל ויכוח בישראל על תפקידן של נשים בכוח לחימה והיא עוסקת בסיפורן הלא ידוע של נשים לוחמות בצבא הרוסי בתקופת מלה"ע השנייה. את קולותיהן של הנשים הלוחמות מביאות בכישרון ובעדינות רבה שלוש שחקניות, מתלמידותיה הוותיקות של צ'ילטון: חוה אורטמן, מיקי מבורך ודניאלה מיכאלי (8.3 בשעות 20:00 ו- 22:00).
פסטיבל אשה 2018 מארח גם גברים על הבמה-  אלה המוכנים להכיל בסיפורם גם את הסיפור הנשי חוברים יחד עמנו לחוויה של יצירה שלמה, רבת פנים ומענגת. בהצגה "אימהות, שלוש" שיזם, ראיין וביים היוצר הצעיר להב טימור מגלמים שלושה גברים צעירים את אימותיהם של לוחמים שחזרו מהמלחמה האחרונה בעזה, במונולוגים אמיתיים שתועדו בתקופת המלחמה. במופע נמזגים בגוף אחד הבן, הגוף והקול הגברי, עם האם, המילים והנשמה שלה. בהשתתפות: יחיעם ברקו, יוני גרין ושגיא טל (10.3, 20:00).
עוד תתארח בפסטיבל ההצגה "בדמי ימיה" של תיאטרון ״החאן״ - עיבוד של שחר פנקס בבימויה של שיר גולדברג ליצירתו האהובה של ש"י עגנון, שהיטיב לכתוב דמויות נשיות מורכבות ורבות פנים. ההצגה חושפת, בשפה תיאטרלית ייחודית ועשירה, את מערכת היחסים הסבוכה בין אם לבתה ואת מהלך החיים שמתהווה כאשר הבת מבקשת להגשים את אהבתה הנכזבת של האם (7.3, 20:30).
מקומן של אמניות ההומור, הסטנד אפ והספוקן וורד הינו בולט בשנים האחרונות והן משמיעות קול חזק, נהיר וחד על הקיום הנשי בישראל של היום ואפילו דיבור גלוי ומשחרר על מיניות והאפשרויות הגלומות בגוף הנשי.
במיוחד לפסטיבל: "שלוש גיבורות -רשף לוי אחד" מופע בו מארח רשף לוי מהסטנדאפיסטים והכותבים המובילים בארץ שלוש מהנשים המצחיקות בישראל: אורנה בנאי - אם חד הורית, צמחונית, שלא יודעת להפעיל מחשב או לשיר,  ליטל שוורץ, יוצרת הסדרה "חברות" שמאז אולי לא נשארו לה חברות... והדר לוי, בת למשפחה בת 8 נפשות שהייתה חייבת לצחוק כדי לשרוד את זה. במופע, ינסו לפצח את חידת הנישואין, אימהות מול אבהות עכשווית ועוד (9.3, 22:00).
הפסטיבל יציג את הרכב הסטנדאפ הנשי  "נשי ותהני" ובו חגית גינזבורג, מרינה שני, מיטל אבני, נועה מנור ונגה דאנג׳לי. שלא פוחדות לצחוק על הנושאים הנפיצים ביותר: זוגיות, אימהות, סקס, רווקות, דימוי גוף, שיעור יתר, טבעונות, טכנולוגיה, פוליטיקה ובעצם-הכל (7.3, 21:00).
"פוסט טקסטואלית", הוא מופע המוקדש לז'אנר החדש יחסית שנטמע עמוק בתרבות הישראלית בשנים האחרונות- הספוקן וורד (שירה המדוברת).
ארבע מאמניות הספוקן וורד המובילות בישראל: נעם פרתום, ענת דרימר, יעל טל ונעמה לופו  יתארחו  בערב  שבו ידובר על הכל בחדות, העזה הומור ופתיחות. את הערב ילווה הרכב מוסיקלי (8.3, 21:00).
השיח הפתוח, האמיץ, על מיניות נשית, המתפתח בשנים האחרונות, יבוא לידי ביטוי במופע "ערות" : ערב מוזיקלי תיאטרלי בעקבות רב המכר המדוּבּר "ערות- נשים מדברות מיניות". תמר מור סלע- מחברת הספר, דנה ברגר וורד פיקר והשחקנית שרית וינו אלעד  ישוחחו, יקראו וישירו את סיפורן של נשים אמיתיות שמדברות בגילוי פָּנים ובכנות מפתיעה (10.3, 21:30).
לראשונה בישראל ובמסגרת פסטיבל אשה יתקיים  הכנס הראשון לנשים יוצרות בתחומי הבמה בשיתוף האיגודים המקצועיים: איגודי היוצרים שח"ם (איגוד השחקנים), בת'י (איגוד הבמאים) ואי'ב (ארגון יוצרים עצמאיים). בכנס בהשתתפות שחקניות, במאיות, מנהלות ואמניות במה יידונו במושבים השונים נושאים כגון: יצירה נשים או נשים יוצרות? ייצוג נשים בעמדות ניהול אמנותי וכללי בתיאטראות הרפרטואריים והפרינג', סוגיות בהמשכיות הקריירה של שחקניות, סוגיות של שכר, וכמובן - היכן עוברים גבולות הגוף? (9.3, 10:00).
פסטיבל אשה בתיאטרון חולון
10-7 במרץ 2018

מחירי כרטיסים: מ  50 – 150 שקלים.

רכישת כרטיסים בטל': 035023001
או באתר האינטרנט


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

2017 אוכל אוליב אומנות אופנה אופרה אופרה לילדים אוקטוברפסט אוריגמי אוריגמי ישראלי 2 אורית אדר בכר אושילנד אטרקציות אייס מול אייסמול אילת איפור אירועי סיום פסטיבל בשביל היין ה-8 אירועים אלונית אמריקן קולוני אנדלוסית אסף מור יוסף אפריל אקולוגיה ארבעה משלים ומלכה ארוע ארועי פסח ארועים ארועים חינם ארכיאולוגיה של זיכרון אשדוד בול בורגר קינג בוריס אייפמן בילוי ביקורת סרט בירה בית הקונפדרציה בית שיח נשים בלט בציר 24 בשביל היין ה-8 בשר בתי קפה ג'ירו גבעת עסה גולגלות גינוסר גליל גליל מערבי גלריה גלריה בגליל גלריה חולון גן סיפור חדש גשר דאנס 2017 דג על הדן דגים דולפין ים דומינוס דון ג'ובני דון קרלו דוקומנטרי דיאגילב דיאלוג עם הזמן דידו ואניאס דיוקן השואה כיצירה ספרותית האופרה פאוסט האלווין הארנולפינים הביאנלה של ירושלים הגן הבוטני הגן הבוטני בירושלים הגרלה הופעה הופעות הוראות הפעלה החלקה אומנותית החלקה על הקרח המבורגר המבורגרים הפנינג הפנינג תרמילאות הצגה הצגות הצגות פורים הצגת ילדים הקץ של עץ הרצאה הרצאות הרצליה השרון התזמורת האנדלוסית וולנטיינז וולנטיינס ורדי ורטיגו ורתר זובין מהטה זכרון לציון זמר חג חגי תשרי חגיגה חגים חדשות חודש האזרח הותיק חודש הגאווה חווית קולנוע חולון חופש חורף חינם חיפה חלב אם חלה חלום ליל קיץ חמת גדר חנוכה חרמון ט"ו באב ט"ו באב ברמת רחל ט"ו בשבט טאיה טיול טיולים טלויזיה טרמפולינות יגאל בשן יום האשה יום האשה בתיאטרון גשר יום המוזיאונים יום המעשים הטובים יום העצמאות יום השואה יום ירושליים יום ירושלים יום כדור הארץ יין ילאדינו ילדים ינואר יס פלנט יקב יקב אמפורה יקב נטופה ירושלים ירושלים והסביבה ירח מנייר יריד הספרים הבינלאומי 2017 יריד ספרים ישראל כביש 90 כברי כוחו של גורל כינור כליזמר כפר ביקרתם כפר בלום כריסטמס כרמן כשר כתום לא כשר לדינו לה גאזטה להקת המחול הקיבוצית להקת המחול סאו פאולו לוקה צ'יארלה ליזט אלפונסו ליל המדענים 2017 לילה לבן למטייל מאפייה מבוגרים מבצע מבצעים מדיטק מדיטק חולון מה עושות האיילות מהותי מוביקס מודיעין מוזיאון מוזיאון האיסלאם מוזיאון האסלאם מוזיאון הילדים מוזיאון המדע מוזיאון המדע בירושלים מוזיאון העיצוב מוזיאון העיצוב בחולון מוזיאון חולון מוזיאון טיקוטין מוזיאונים מוזיקה מוטורוק מוסיקה מוסיקה קלאסית מופע מופעים בבית הקונפדרציה מזוודות מחול מטבע הדברים מטולה מינוי מלון מלון יולדות מלון רימונים חוף התמרים מלונות מנרה מסיבה מסיבות בסקיי ג'אמפ מסעדה מסעדות מסעדת שף מעלית הזמן מפגשים מצור מרוץ מרחצאות מרכז הארץ מרץ משפחות מתנות נהריה נוער נופש נטול גלוטן נטופה נטיעות ניטן תאי נסיעות נשים נשף מסכות נתניה סאונד סדנאות סדנאות אוריגמי בפסח סדנאות בישול לילדים סדנה סדנת בישול סדנת נקניקיות סוזן דלל סוכות סושי סטנדאפ סיור סיור והצגה סיורים סילבסטר סימפונט רעננה סינמטק סינמטק חולון סינמטק ירושלים סלומה ספא ספורט ספר ספרות סקיי ג'אמפ סרט סרטים עדלוידע עוגות עוגיות המלח של סבתא סולטנה עונה חדשה עונת 2017-2018 באופרה הישראלית עיון עיצוב עכו עמק המעיינות עפיפונים עצמאות עראיס פאוסט פארק טרמפולינות פופאפ פורים פורים בנטופה פורים בסקיי ג'אמפ פיליפ פסקוואה פינגוין פינה באוש פיסול פיצה פלמנקו פלנמקו פמיניזם פנאי פסח פסח 2017 פסח בגליל המערבי פסח בחרמון פסח במוזיאון הישראלי פסח ברובע היהודי פסטיבל פסטיבל ארטישוק ירושלמי פסטיבל בירה פסטיבל האופרה בעכו פסטיבל האשה בחולון פסטיבל הולגאב פסטיבל היין ה-8 פסטיבל טעם הכפר פסטיבל ימי זמר בחולון פסטיבל ישראל פסטיבל ישראל ירושלים 2017 פסטיבל כרמים וטעמים פסטיבל סולם יעקב פסטיבל צלילי ילדות פסטיבל קאן פסטיבל קולנוע פסטיבל קולנוע פרנקופוני פסטיבל שיר השירים פסטיבלים פעילויות פעילויות חינם פעילות פעילות ערב פרימה מילניום רעננה צובה צוק מנרה צייר לי כסא צילומים צעירים צפון צפון הארץ צרכנות צרפת צרפתי קבב קהילה קולינריה קולנוע קומדיה קומיקס קונצרט קונצרט אופרה קונצרט לילדים קיטנה קיטנות קייטנות קייקים קיץ קיץ 2017 קיץ בסקיי ג'אמפ קיר טיפוס קניון קפה קפה לואיז קפה קר קצרין קרוז קריטורה קריקטורה קרית שמונה קרקס קרקס פלונרטין ראש הנקרה ראש השנה ריקוד רמנגאר רמת רחל רענה רעננה שאון חורף שבוע אמנות ומח שבועות שבועות בורטיגו שופינג שייט שירה שעת אופרה לילדים תזמורת תחרות תחרות החלקה אומנותית תיאטרון תיאטרון בובות תיאטרון חולון תיירות תל אביב תל אביב והמרכז תל אביב והסביבה תמר ונתנאל תן למילים תן למלים תערוכה תערוכה חפצים ישנים תערוכות תערוכת האופניים תערוכת חוצות תערוכת יחיד תפריט חדש תרבות תרופות תרמילאות accrorap BBB IBIS NCL sky jump VR Station

Flickr