יום שני, 19 בפברואר 2018

Xlove - האשה הגדולה במרכז - גלריית החווה חולוןXLove
כי הגודל לא קובע ובמקום שמנופוביה ואפליה הגיע הזמן לאהבה ובגדול!
התערוכה שמעמידה  את כוחה ונוכחותה של האישה החדשה והגדולה במרכז
32 יצירות של מיטב המעצבים, מעולם האופנה, הטקסטיל, תקשורת חזותית, תדמית, נייר, צילום, איור – מנכיחות  את תפיסת המקום של האישה המודרנית בחברה. אישה נוכחת, גדולה, בקידמת הבמה, שלא מתנצלת על קיומה ולא מתאימה את עצמה לתבנית אידיאל היופי.
אוצרות:
אילנה כרמלי- לנר וגאלה רחמילביץ'
7.3.18- 30.4.17
גלריית החווה חולון
עבודה של ששון קדם לתערוכת XLOVE צילום תום זואילי

XLove – תערוכה חדשה של האוצרות אילנה כרמלי- לנר והסטייליסטית גאלה רחמילביץ', תפתח ב-7.3.18 במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון וכחלק מאירועי יום האשה הבינלאומי בגלריית החווה בחולון . התערוכה תנעל ב-30.4.18.

אומרים שהגודל לא קובע, אבל בחברה של היום המחקרים מראים אחרת. למרות שהסטטיסטיקה גורסת כי למעלה מ 60% מהנשים מעל גיל 20 במדינת ישראל נחשבות מידות גדולות, הן עדיין מופלות מבחינה תעסוקתית, חברתית ואופנתית. מרבית חנויות ומעצבי האופנה מציגים קולקציות עד מידה 42-המידה הממוצעת של האישה הישראלית. נשים רבות במידה גדולה מכונות 'לא ייצוגיות' ולא מתקבלות לעבודות השונות ונערות גדולות זוכות להחרמות. מערכת הבריאות, עולם האופנה ועולם הפרסום עדיין מקדשים רזון. נדמה שהחברה מתקשה לקבל את הכוח הנשי ככוח חזק ושולט שגודלו הוא כבר הרבה יותר מ-XL.
התערוכה XLove  מנכיחה את תפיסת המקום של האישה המודרנית בחברה ופועלת להעצמתה. לא עוד קטנה, צנועה ומאחורי גבר, אלא אישה נוכחת, גדולה, בקידמת הבמה, שלא מתנצלת על קיומה ולא מתאימה את עצמה לתבנית אידיאל היופי. כי הגודל לא קובע ובמקום שמנופוביה ואפליה הגיע הזמן לאהבה- ובגדול.
השיח הגובר בנושא לא מאפשר יותר להתעלם מהעניין. כתבות על נשים חזקות, נשים שמנות ונשים מובילות מפורסמות חדשות לבקרים בכל פלטפורמה אפשרית. דוגמניות פלאס סייז כובשות קמפיינים ומסלולי תצוגות והגיוון בפרסומות הולך וגדל, הן מבחינת גילאים והן מבחינת מידות. יש מקום להרבה יותר מאשר רק לברבי והכניסה לפוטושופ אסורה.

התערוכה נועדה להגביר שיח זה של דימוי הגוף, אידאל היופי ומעמד האישה גם במידות קיצון, ומציגה אותו מתוך חוזק ולא מתוך חולשה, כפי שנהגו להציגו עד היום.

לדברי האוצרות אילנה כרמלי- לנר והסטייליסטית גאלה רחמילביץ' :
" נשים אקסטרווגנזיות שיוצאות נגד מוסכמות מעוותות הן הנשים של ה-XLOVE. נשים שתופסות את הזרקור במרכז הבמה ומחוללות שינוי אדיר בחברה, שמתחילה להפנים  שיש מקום לגיוון בגיל ובגודל. הביטוי ששימש עד היום לגנאי, XL, הופך בתערוכה את עורו ומבטא כוח, עוצמה ונוכחות. "גדולה" היא כבר לא מילה שלילית להקנטה, היא מילה המבטאת עוצמה וכוח, וכך גם עבודות התערוכה. גדולות, נוכחות, אקסטרווגנזיות שמאפשרות לכל אחת למלא חלל מבלי לחוש אשמה, המייצגות את האישה החדשה, תפיסתה ומעמדה".

בתערוכה תוצגנה  32 עיצובים של מיטב המעצבים מעולם האופנה, הטקסטיל, תקשורת חזותית, תדמית, נייר, צילום, איור ועוד. 

האמנים המשתתפים:  ששון קדם(מעצב אופנה ואמן), ירון מינקובסקי (מעצב אופנה ואמן רב תחומי), גיל גורן (אמן אורבני ומומחה למיתוג), אילנה אפרתי (מעצבת אופנה ואמנית), מאוריציו פול'צק (מעצב אופנה היי-סטרייט גברים), טלי שרף חזן (מעצבת אופנה), פיטר באריסן (מעצב אופנה), פדי מרגי (מעצב,אמן חזותי), אמנון אילוז (מעצב גראפי), איתמר שגיא (אמן טקסטיל ואופנה), שי שנידרמן (מעצב טקסטיל ואמן), עידית קפלן (אמנית טקסטיל), גלי כנעני (מעצבת טקסטיל ואמנית), שירי כנעני (מעצבת טקסטיל ואמנית), עדן סעדון (מעצבת טקסטיל), שלי ואילון סתת (מעצבת ואמנית נעלים), ד"ר ולנטינה פנפיליו ,ד"ר עדי בייר ("מעצבי חיוכים",אמנים אדריכלים של הפה), וכרמל שיינר (מעצבת דיגיטלית), אילן גריבי (אמן ומעצב), מירב פלג (מעצבת קונספט הנייר), מירב כהן (אדריכלית ואמנית נייר),סימה לוין ( מעצבת ואמנית נייר), רמה אמיר (מעצבת בפיגמנטים מהטבע), עומרי גורן (מעצב אופנה ותכשיטים), ליקה רמתי(מעצבת ואמנית ויזואל), סשה פרילוצקי (צלם אופנה ואמן ויזואלי), ורד רוזן (אדריכלית מעצבת ואמנית), כרמיה רוטנברט(מעצבת ואמנית )דליה בר אור (היסטוריונית חוקרת מעצבת, מאירת אופנה ומרצה), מימי זיו (אמנית  מעצבת ומרצה), טליה צורף (מאיירת), יואב מאיר  (מעצב ומאייר אופנה), זאב אנגלמייר (אמן וקומיקסאי).

המעצבים יציגו עבודות המתייחסות לגודל  XL כמשמעותי, כנוכח, כקיים, כמסקרן, כמרגש וכעוצמתי. עיצובים שיגרמו לאנשים להתפעם, לעצור, להתרשם, להתרגש, לחשוב על הנושא ולפתוח בשיח שאולי יחולל שינוי במצב הקיים:
לדוגמא: פיטר בסידן-מעצב ואמן  בעבודה הבוחנת את הגוף האידיאלי מחדש. האובייקט, עשוי זכוכית, מתאר את השאיפה לגוף האידיאלי, ומעביר ביקורת על תרבות הסטנדרטיזציה בה  מקדשים את הגוף הנשגב. תנוחת הגוף לקוחה מתוך עולם האומנות, מתוך פסלים וציורים קאנונים של ונוס - שהרי היא במהותה, מייצגת את המושגיות של "גוף אידיאליסטי".
רמה אמיר מעצבת בפיגמנטים מהטבע תציג את העבודה  Dinning Reminder 2018  - תכשיט כף מדידה ומפית מוכתמת בשאריות מהכנת הארוחה, מזכרת מחוויה מוגשמת. "אני מציעה  לענוד את הבד המוכתם על דש הבגד, כי הוא בחירה בחיים, בתשוקה, בחירה בהזדמנות להיות אנושית".
סימה לוין- "ונוס פליאוליטית" מיצב מניפות- נייר בחירור ידני, פרספקס. בתקופה הפליאוליתית והנאוליתית דמות אישה הרה הושוותה לאדמה אשר גם היא מצמיחה יבולים מזרעים. במניפה המחוררת מוצג גוף האישה, מלאה ורכה אשר שוברות את הסטריאוטיפ על אישה שמנה מכוערת.
מאוריסיו פולצ'ק ואיתמר שגיא- "כִּי הָמוֹנוֹ"- דגם קימונו ביצירה משותפת. בחירה בחשיבה היפנית בה הבגדים אינם צמודים באופן המגדיר את הגוף כפי שהוא אלא יוצרים צללית חדשה. הבגד המשותף  עמוס בהמון: המון צבע, המון פרטים, המון שטח בד, המון טקסטורות, המון תאוות חיים, המון ביטוי אישי, כי המון זה נפלא .
מימי זיו -אמנית, מרצה בשנקר- xlargelips#  - אמנות הסלפי ותרבות האינסטגרם מנהלת  את חיינו  ומובילה את הנשים לפולחן יופי אינטנסיבי.דימוי היופי החדש מוביל אותן  לשולחן הניתוחים להזרקות ולהתפחות שפתיים עד למימדים לא אנושיים. מימי זיו בחרה  לצייר ולתפור בכאב את השפתיים הענקיות על הפנים וליצור   xlargelips#
עדן סעדון –מעצבת טקסטיל - FLEXY RED BIG  XL- שמלה קלת משקל בצבע אדום עז שנוצרה בעבודת יד ללא גזרה וללא שימוש בתפרים, תוך שימוש בהדפסת תלת-מימד -עט תלת-מימד- המאפשר חיבור בין עבודת יד לטכנולוגיה, ובעזרתו נוצר עיצוב טקסטיל משולב ברקמה נפחית ואורנמנטים, ומיועד לעטוף ולהדגיש קימורי הגוף הנשי.
אידית קפלן אמנית טקסטיל- " 'מותק את גדולה"- ליבוד צמר אדום כקונטור על גביי צילום. (טכניקה: ליבוד על צילום. צילום- יניב ברנס). מלאכת הליבוד היא מלאכה מסורתית טקסטילית נשית (בדרך כלל עתיקה). בעבודה זו מחברת אותה האמנית לצילום בדרך חדשנית ומקורית. הקונטור מסביב לדמותה של המצולמת  ליז רביניאן, משמש כהילה המדגישה ומעצימה אותה כאשה מיוחדת ובלתי שיגרתית.
גיל גורן- אמן אורבני ומומחה למיתוג-   EXTRA ORDINARY-  צילום, איפור גוף, הדפס, אקריליק ,ולכה על גבי פיסות פורניר.- ביטוי שבשניה הראשונה נראה כמאגד בתוכו שלל תפיסות מיושנות, מקובעות, שמרניות ומאוד לא אופנתיות... ובמחשבה שניה הופך אישה לאשה בלתי רגילה.
גלי כנעני- מעצבת טקסטיל ואמנית -שמלת נקודות- באמצעות הדימוי המודפס והפעולות המורכבות של פרימה ואריגה מחדש, מתפרק הגוף המיוצג על ידיי הבגד ונבנה מחדש כקליפה חלולה, שקופה ושברירית.
מירב פלג-מעצבת קונספט בנייר-  Extra Love -ענק אוברסייז. חומר: נייר,קריסטלים.
שלי ואילון סתת-קומבור מעצבים ובעלים COUPLEOF- Dauble Frame  - עיצוב של ״מבנים קונסטרוקטיבים״ אשר מטשטשים את הגדרות הנעל המסורתית ובוחנים את הגבולות של מושגי הנעל המוכרים מעולם הסנדלרות הקלאסית. הספידה כצורה בסיסית משוכפלת באופן רפטטיבי ויוצרת בדרך זו גפה וסוליה בטכניקה של דו מימד ההופך לתלת מימד. שימוש בחומר לא שיגרתי מעולם התעשייה הופך ל"פסל-נעל" ומציג תפיסה חדשה בעולם הנעליים.
עומרי גורן-מעצב אופנה ותכשיטים. ״צווארון בהגזמה״ . נשים, נשיות, תכתיבים ומסגרות. הצווארון הוא השפתיים של הבגד, עלי הכותרת שאורזים את הצוואר. הוא מוצג באובייקט זה כאנלוגיה לנשיות חזקה עוצמתית ונוכחת. הצווארון בנוי מחלקי אריגים משובצים כאבני חן בקונסטרוקציה צורפותית.
סאשה פרילוצקי- מייסד הDVISION צלם אופנה ואומן ויזואלי : "אני מכסה את הגוף שלי עם אישיותי". "הגוף עצמו כמעט ואינו כלי משחק ברושם אותו אנחנו יוצרים. צילמנו את הגוף של 5 נשים גדולות מהחיים ונתנו להן להביע את עצמן על גופן בעזרת צבע והאישיות שלהן".
תערוכת אקסטרא לאב, עבודה של מאוריצ'יו ואיתמר שגיא

על אוצרות התערוכה:
אילנה כרמלי- לנר: אוצרת תערוכות, מרצה בכירה למעלה מעשור באקדמיות ומכשירה דור העתיד בעולם האופנה והעיצוב. בעלת תואר ראשון בעיצוב אופנה (שנקר), תואר שני בעיצוב משולב ( HIT- חולון), ולימודי תעודה באוצרות  (אוניברסיטת תל-אביב). במשך השנים שימשה בתפקידי ניהול בכירים בענף האופנה והטקסטיל, הייתה מעצבת אופנה של חברות מובילות בענף, וכיום מרצה למגוון קהלים כולל אקדמי ואוצרת תערוכות. ג'ינג'ית אמיתית ואישה צבעונית ומלאת נוכחות שחותרת לשיווין וקבלה המאמינה בכוחן של נשים להוביל ולהשפיע.
גאלה רחמילביץ'- סטייליסטית בינלאומית הקוראת תיגר על עולם האופנה לאחר שהובהר לה במשך שנים כי כל עוד לא תרזה לא תהיה חלק ממנו. יזמת ומפיקת שבוע האופנה למידות גדולות הגדול בעולם, בעלת שלוחות סטיילינג בברלין ופריז, מרצה ומנחה קבוצות לעוצמה נשית דרך עולם האופנה, עיתונאית ובעלת בית הספר לסטיילינג GALA'STYLE. אישה גדולה וצבעונית שלא חוששת לתפוס מקום ולהוביל שינויים חברתיים.  
XLove
תאריכים:
7.3.18- 30.4.17
גלריית החווה - הכניסה ללא תשלום!
כתובת: רח' הנחושת 1 פינת רח' המלאכה, א.ת חולון
שעות פתיחה:
ימים ד', ה' – 17:00 – 20:00
ימים שישי ושבת – 10:00 – 14:00אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

2017 אוכל אוליב אומנות אופנה אופרה אופרה לילדים אוקטוברפסט אוריגמי אוריגמי ישראלי 2 אורית אדר בכר אושילנד אטרקציות אייס מול אייסמול אילת איפור אירועי סיום פסטיבל בשביל היין ה-8 אירועים אלונית אמריקן קולוני אנדלוסית אסף מור יוסף אפריל אקולוגיה ארבעה משלים ומלכה ארוע ארועי פסח ארועים ארועים חינם ארכיאולוגיה של זיכרון אשדוד בול בורגר קינג בוריס אייפמן בילוי ביקורת סרט בירה בית הקונפדרציה בית שיח נשים בלט בציר 24 בשביל היין ה-8 בשר בתי קפה ג'ירו גבעת עסה גולגלות גינוסר גליל גליל מערבי גלריה גלריה בגליל גלריה חולון גן סיפור חדש גשר דאנס 2017 דג על הדן דגים דולפין ים דומינוס דון ג'ובני דון קרלו דוקומנטרי דיאגילב דיאלוג עם הזמן דידו ואניאס דיוקן השואה כיצירה ספרותית האופרה פאוסט האלווין הארנולפינים הביאנלה של ירושלים הגן הבוטני הגן הבוטני בירושלים הגרלה הופעה הופעות הוראות הפעלה החלקה אומנותית החלקה על הקרח המבורגר המבורגרים הפנינג הפנינג תרמילאות הצגה הצגות הצגות פורים הצגת ילדים הקץ של עץ הרצאה הרצאות הרצליה השרון התזמורת האנדלוסית וולנטיינז וולנטיינס ורדי ורטיגו ורתר זובין מהטה זכרון לציון זמר חג חגי תשרי חגיגה חגים חדשות חודש האזרח הותיק חודש הגאווה חווית קולנוע חולון חופש חורף חינם חיפה חלב אם חלה חלום ליל קיץ חמת גדר חנוכה חרמון ט"ו באב ט"ו באב ברמת רחל ט"ו בשבט טאיה טיול טיולים טלויזיה טרמפולינות יגאל בשן יום האשה יום האשה בתיאטרון גשר יום המוזיאונים יום המעשים הטובים יום העצמאות יום השואה יום ירושליים יום ירושלים יום כדור הארץ יין ילאדינו ילדים ינואר יס פלנט יקב יקב אמפורה יקב נטופה ירושלים ירושלים והסביבה ירח מנייר יריד הספרים הבינלאומי 2017 יריד ספרים ישראל כביש 90 כברי כוחו של גורל כינור כליזמר כפר ביקרתם כפר בלום כריסטמס כרמן כשר כתום לא כשר לדינו לה גאזטה להקת המחול הקיבוצית להקת המחול סאו פאולו לוקה צ'יארלה ליזט אלפונסו ליל המדענים 2017 לילה לבן למטייל מאפייה מבוגרים מבצע מבצעים מדיטק מדיטק חולון מה עושות האיילות מהותי מוביקס מודיעין מוזיאון מוזיאון האיסלאם מוזיאון האסלאם מוזיאון הילדים מוזיאון המדע מוזיאון המדע בירושלים מוזיאון העיצוב מוזיאון העיצוב בחולון מוזיאון חולון מוזיאון טיקוטין מוזיאונים מוזיקה מוטורוק מוסיקה מוסיקה קלאסית מופע מופעים בבית הקונפדרציה מזוודות מחול מטבע הדברים מטולה מינוי מלון מלון יולדות מלון רימונים חוף התמרים מלונות מנרה מסיבה מסיבות בסקיי ג'אמפ מסעדה מסעדות מסעדת שף מעלית הזמן מפגשים מצור מרוץ מרחצאות מרכז הארץ מרץ משפחות מתנות נהריה נוער נופש נטול גלוטן נטופה נטיעות ניטן תאי נסיעות נשים נשף מסכות נתניה סאונד סדנאות סדנאות אוריגמי בפסח סדנאות בישול לילדים סדנה סדנת בישול סדנת נקניקיות סוזן דלל סוכות סושי סטנדאפ סיור סיור והצגה סיורים סילבסטר סימפונט רעננה סינמטק סינמטק חולון סינמטק ירושלים סלומה ספא ספורט ספר ספרות סקיי ג'אמפ סרט סרטים עדלוידע עוגות עוגיות המלח של סבתא סולטנה עונה חדשה עונת 2017-2018 באופרה הישראלית עיון עיצוב עכו עמק המעיינות עפיפונים עצמאות עראיס פאוסט פארק טרמפולינות פופאפ פורים פורים בנטופה פורים בסקיי ג'אמפ פיליפ פסקוואה פינגוין פינה באוש פיסול פיצה פלמנקו פלנמקו פמיניזם פנאי פסח פסח 2017 פסח בגליל המערבי פסח בחרמון פסח במוזיאון הישראלי פסח ברובע היהודי פסטיבל פסטיבל ארטישוק ירושלמי פסטיבל בירה פסטיבל האופרה בעכו פסטיבל האשה בחולון פסטיבל הולגאב פסטיבל היין ה-8 פסטיבל טעם הכפר פסטיבל ימי זמר בחולון פסטיבל ישראל פסטיבל ישראל ירושלים 2017 פסטיבל כרמים וטעמים פסטיבל סולם יעקב פסטיבל צלילי ילדות פסטיבל קאן פסטיבל קולנוע פסטיבל קולנוע פרנקופוני פסטיבל שיר השירים פסטיבלים פעילויות פעילויות חינם פעילות פעילות ערב פרימה מילניום רעננה צובה צוק מנרה צייר לי כסא צילומים צעירים צפון צפון הארץ צרכנות צרפת צרפתי קבב קהילה קולינריה קולנוע קומדיה קומיקס קונצרט קונצרט אופרה קונצרט לילדים קיטנה קיטנות קייטנות קייקים קיץ קיץ 2017 קיץ בסקיי ג'אמפ קיר טיפוס קניון קפה קפה לואיז קפה קר קצרין קרוז קריטורה קריקטורה קרית שמונה קרקס קרקס פלונרטין ראש הנקרה ראש השנה ריקוד רמנגאר רמת רחל רענה רעננה שאון חורף שבוע אמנות ומח שבועות שבועות בורטיגו שופינג שייט שירה שעת אופרה לילדים תזמורת תחרות תחרות החלקה אומנותית תיאטרון תיאטרון בובות תיאטרון חולון תיירות תל אביב תל אביב והמרכז תל אביב והסביבה תמר ונתנאל תן למילים תן למלים תערוכה תערוכה חפצים ישנים תערוכות תערוכת האופניים תערוכת חוצות תערוכת יחיד תפריט חדש תרבות תרופות תרמילאות accrorap BBB IBIS NCL sky jump VR Station

Flickr