יום שלישי, 12 ביוני 2018

פסטיבל הפסטיבלים של סוזן דלאל - מחול בינלאומי יולי-אוקטובר


פסטיבל הפסטיבלים של סוזן דלל:

העונה הבינלאומית 2018
200 רקדנים ויוצרים ו-21 להקות מרחבי העולם   

ב-4 חודשים לוהטים של מחול בינלאומי

בין האורחים:

להקתו של בנג'מין מילפייה ולהקת הבלט שליד בית האופרה בראן

תיאטרון המחול נבדהרה מהודו
להקת המחול סלסה ויוה – קולומביה
הצמד רוחאס ורודריגס- מגדולי רקדני הפלמנקו- ספרד
להקת המחול שרון פרידמן – ספרד
"להבת האש" -רקדנית הפלמנקו מריה חונקל,
 זוכי תחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית- סיאול
פרוייקט משותף לשלוש להקות מברזיל עם שלושה יוצרים מישראל
להקת יובל פיק- צרפת
ועוד

יולי אוקטובר- 2018
מרכז סוזן דלל
להקת המחול סלסה ויוה - קרדיט צילום Leonardo Orozco


מרכז סוזן דלל, יארח בחודשים יולי-אוקטובר, להקות בינלאומיות ומופעי מחול במסגרת עונת המחול הבינלאומית של המרכז שמשקפת פסטיבל רבגוני ומרתק ובו יופיעו יוצרים עכשוויים מרחבי העולם במסגרת אירועי תל אביב דאנס, יוצרים מספרד במסגרת "דאנס אספניה" ויוצרים מצרפת במסגרת עונה המצטלבת עם צרפת "דאנס פרנס".

אירועי העונה הבינלאומית יפתחו בשני מופעים משתי קצוות שונים – הודו וקולומביה:
תיאטרון המחול נבדהרה מהודו שחוזר אחרי הצלחה גדולה, למרכז סוזן דלל עם היצירה אגני (אש) ובה הרקדנים   חוקרים את מושג ה"אגני" -הגוף והמוות, בביטוייו השונים.  הלהקה היא להקת מחול עכשווי הידועה בזכות הופעותיה הססגוניות בהשראת בוליווד ובזכות הכוריאוגרף והמנהל האמנותי עטור השבחים אשלי לובו . (23 ביולי, 21:00 ;24 ביולי, 19:00)
להקת המחול סלסה ויוה – קולומביה, תעלה מחול צבעוני ולוהט המלווה במוזיקה קצבית, הישר מלבה הפועם של קולומביה. הרקדנים מפגינים יכולות מרהיבות בסגנונות כמו סלסה, ממבו, בוגלו, צ'ה צ'ה צ'ה, בולרו, בצ'אטה, מילונגה, סמבה ומחול קולומביאני . (27 ביולי בכניסה חופשית סלסה בכיכר, מופעים 29-28 ביולי, 21:00; 30 ביולי.18:00).

 במסגרת אירועי דאנס אספניה , יארח המרכז להקות ויוצרים מובילים מספרד חלקם הנותנים פרשנות עכשווית לפלמנקו וחלקם מייצגים את סצנת המחול העכשווי בספרד. 

הצמד רוחאס ורודריגס הידועים כיוצרי הפלמנקו הדינאמי ביותר בספרד, בביקורם הרביעי במרכז סוזן דלל ,יעלו בבכורה עולמית בסוזן דלל את יצירתם "כחולים החיים" - אזול וידה העוסקת באושר. השניים מתבססים על החיפוש אחר גישות חדשות לתנועה, ליצירה ולבמה, מאחדים על הבמה את הקלסי והעכשווי יחד עם הפרוקה, הפנדנגו, האלגריה, המערב הפרוע ומעשירים את הפלמנקו יותר מאי פעם.(
31 ביולי, 21:00; 1 לאוגוסט, 19:00).

מנואל ליניאן, הסולן וכוריאוגרף הפלמנקו הנודע יגיע עם היצירה Baile de Autor (ריקוד המחבר) - יצירת מחול אישית בה הוא מציג סיפור בו הבמאי, שהוא גם התסריטאי, מפיח רוח חיים בכל אלמנט: האור, הסאונד, השירה, הגיטרה, המוזיקה והמחול. פנטזיה שבה דמויות הכוריאוגרף והרקדן מתאחדות. ליניאן  הוא זוכה פרסים רבים כרקדן הפלמנקו הטוב ביותר. יצירותיו מועלות על במות בפסטיבלי פלמנקו מכובדים מסביב לעולם, ביניהם פסטיבל נים (צרפת), הביאנלה של הולנד, ופסטיבל הפלמנקו לונדון. (3 לאוגוסט, 21:00; 4 לאוגוסט 19:00)
 

להקת נובה גלגה דה דאנסה בראשותו של הכוריאוגרף חיימה פבלו דיאז, תעלה את "להיות" SON  מופע פורץ דרך בו הלהקה מציגה תערובת של שפות כוריאוגרפיות הכוללות מחול גליסיאני מסורתי, מחול ספרדי מסוגנן, מחול עכשווי ופלמנקו. ביצירה הם מאחדים את הישן עם החדש, את הגברי עם הנשי, ואת המחול המסורתי עם העכשווי.   (6 לאוגוסט, 21:00; 7 לאוגוסט, 19:00).

להקת אמיליו אוצ'נדו, תעלה את היצירה שירוקו  (סופת חול). "שִׁירוֹקוֹ" היא רוח מדברית יבשה וחמה הנושבת מכיוון צפון אפריקה אל מרכז הים התיכון במהירות רבה. היצירה מוקדשת לגאות ולשפל של הרוח, לשינוי ולתנועה, ומרחיבה את גבולות המחול המסורתי תוך שהיא מאתגרת סטריאוטיפים ותוויות.  עבודה זו היא לארבעה רקדנים הלבושים בלבוש הנשים המסורתי של הפלמנקו, שמלות ארוכות-זנב,לצד שלושה מוזיקאים וירטואוזיים. היצירה זכתה בשני פרסים ראשונים בפסטיבל הכישרונות במדריד 2017. (10 לאוגוסט, 14:00; 11 לאוגוסט, 21:00 ).
הלהקה תופיע גם במרכז אלמא בזכרון יעקב בחלק משיתוף הפעולה עם המרכז ביום חמישי 9 לאוגוסט.


להקת המחול שרון פרידמן תגיע מספרד עם היצירה All Ways (כל הדרכים) ,החוקרת את האוטופיה של ההרמוניה הנצחית, מצב אליו מגיעים לאחר פתרון סכסוכים אישיים ומציאת מקומנו הראוי על פני האדמה. שבעת הרקדנים מגלמים מטיילים הצועדים לאורך דרכים מרובות המשתלבות במרדף אחר ההרמוניה במסלול החוצה חמישה מצבים רגשיים: אובדן, חיפוש, חלום, התאהבות וגיבוש מצפון. בסוף המסע מחכים השמיים, הכוכבים, החלל… הרגשה של ניתוק בתוך ריקנות עמוקה ומוחלטת. (13  לאוגוסט, 21:00; 14 לאוגוסט, 19:00)

להקת המחול קור'סיה תעלה את Cul de Sac  יצירתם של שני הכוריאוגרפים האיטלקיים, מנהלי הלהקה אנטוניו דה רוסה ומטיה רוסו. היצירה משלבת אלמנטים מתוך קולנוע, צילום, ספרות ופיסול בהשראת עולמו של הפסל הספרדי חואן מוניוס ומציגה חברה בנויה מדמויות יוצאות דופן המבודדות בין ארבעה קירות, כבולות למסגרת חברתית בחיפוש אחר החופש . (16 לאוגוסט, 21:00; 17 לאוגוסט, 14:00(

רקדנית הפלמנקו מריה חונקל, מי שזכתה לכינוי "להבת אש", בזכות ביצועיה הנועזים, זוכת פרס אנטוניו גאדס לרקדנית הפלמנקו הטובה ביותר, תעלה בליווי זמרים וגיטריסט את היצירה EMOTIONS (רגשות(.  דרך שורשי הפלמנקו - מרטינטה, גואחירה, אלגריה וסולאה - היא לוקחת אותנו לעולם נשי מסתורי וחושני. כל רגע מביא עמו סגנון שונה. תשוקה ומסורת מתמזגים עם מחול ספרדי ורגשות טהורים.(19 לאוגוסט, 21:00; 20 לאוגוסט, 19:00 )
גם אמנים ישראליים משתתפים במסגרת יוקרתית זו : להקת רמנגר עם קרן פסח, , להקת קומפאס של  מיכל נתן המארחת את הרקדן הספרדי  אדריאן סנטנה והזמר קובי זרקו.  

מריה חונקל - Maria Juncal by Ana Iturbide

במסגרת אירועי תל אביב דאנס יגיעו לסוזן דלל המופעים הבאים:

זוכי תחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית בסיאול עם  ארבע יצירות מחול מאת הכוריאוגרפים המבטיחים של קוריאה ובמסגרת שיתוף הפעולה בין מרכז סוזן דלל ומכון הבינלאומית לכוריאוגרפיה בסיאול ( 30 לאוגוסט, 21:00; 31 לאוגוסט).

מלוס אנג'לס תגיע להקתו של הכוריאגרף הידוע בנג'מין מילפייה, אחד האמנים הבולטים ביותר במאה ה-21. להקתו " לוס אנג'לס דאנס פרוג'קט"  תבצע ערב רפרטוארי הכולל שני דואטים מאת מרתה גרהאם , "לימודי באך "(חלק ראשון) ו"דרך אורפאוס" מאת בנג'מין מילפייה.

מילפייה הוא כוריאוגרף, במאי קולנוע ורקדן לשעבר, יליד צרפת. שש-עשרה שנות קריירה בניו יורק סיטי בלט, יחד עם גוף העבודות שיצר, הפכו אותו לאחד האמנים החשובים והבולטים כיום.
מילפייה יצר את הכוריאוגרפיה לסרט הידוע "ברבור שחור" בכיכובה של נטלי פורטמן שזכתה בפרס האוסקר על משחקה בסרט זה.
בשנת 2012, עבר מילפייה ללוס אנג'לס, שם הקים את להקת לוס אנג'לס דאנס פרוג'קט (LADP), שמאז הופיעה על הבמות הנחשבות ביותר בעולם. הלהקה היא פלטפורמה לפיתוח, יצירה, תמיכה והצגה של מחול ברמה בינלאומית בלוס אנג'לס.( 8 לאוקטובר, 21:00; 9 לאוקטובר, 19:00, 10 לאוקטובר, 21:00).

בשיתוף פעולה מיוחד עם ברזיל ,יציג מרכז סוזן דלל שלוש יצירות מחול חדשות, פרי שיתוף פעולה בינלאומי בין שלושה יוצרים ישראלים - אלה רוטשילד, אייל דדון ואורלי פורטל - ולהקות המחול מברזיל:  Companhia Municipal de Dança מפורטו אלגרה, Companhia Eliane Fetzer de Dança Contemporânea מקוריטיבה, ו-Entre Nós Coletivo de Criação מהעיר נטל. כל להקה מבוססת מציגה סגנון ותרבות שונים. היצירות יצאו גם לסבב הופעות בברזיל, ישראל וגרמניה. כל אחד מהיוצרים הישראלים יביא עמו אסתטיקה כוריאוגרפית ייחודית שתבוא לידי ביטוי במופע חוצה תרבויות יחיד מסוגו. (12 לאוקטובר, 14:00; 13 לאוקטובר, 21:00).

אירועי "דאנס פראנס" במסגרת השנה המצטלבת עם צרפת  ,יתקיימו במרכז בין ה- 19 לאוקטובר ועד למוצ"ש 27 באוקטובר.
במסגרת זו יועלו המופעים הבאים:
הכוריאוגרף הישראלי יובל פיק, יוצא להקת בת שבע, הפועל כבר שנים במרכז הלאומי לכוריאוגרפיה ריליו לה-פאפ (צרפת) יעלה את  היצירה סופה של מערכה, בה הוא חוקר  את נושא הקולקטיב, השייכות, הזהות מנקודת מבט של מי שנולד בארץ אך חי במקום אחר.
יחד עם חמשת הרקדנים שלו הוא מנסה ליצור  משהו שמאחד את קבוצת הרקדנים אך מאפשר בתוכו לחיות את הייחוד של כל אחד. (19 לאוקטובר, 14:00; 20 לאוקטובר21:00 )

הכוריאוגרפית הצרפתייה המרתקת מוד לה פלאדק, מהמרכז הלאומי לכוריאוגרפיה אורליאן תעלה את היצירה "פרופסור" בהשראה של יצירתו של המלחין פאוסטו רומיטלי. כמו ביצירה של רומיטלי, כך גם ביצירת המחול נרקם מפגש בין מוזיקה עכשווית, רוק אלטרנטיבי ומוזיקה פופולרית. ביצירה מתחבאות 'דלתות נסתרות': סאונד רווי הכולל פן פולחני ומהפנט, טעם של עיוות מלאכותי,התפרצות רגשית מוגזמת, וסיטואציות בלתי שפויות. ( 22 לאוקטובר, 21:00;  23 באוקטובר בשעה ב 19:00 .

להקת הבלט שליד בית האופרה בראן תעלה את יצירתה של הלן בלקבורן "היפיפייה הנמה" בעיבוד עכשווי ושונה מהמקובל למוסיקה מעובדת מאת מרטין טטריאולט על בסיס יצירתו של ציקובסקי. היצירה לכל המשפחה ומדגישה את קשר הדורות שבין ילדות לנערות ולבגרות והיא ראשונה בסדרה מתוכננת של יצירות המבוססות על סיפורי אגדות .  ( 26 באוקטובר בשעה 22:00 , 27 באוקטובר בשעה 21:00 ). 

מחירים בין : 120 שח – 285 שח
קופת מרכז סוזן דלל 035105656
להזמנת כרטיסים באתר המרכז 24/7 www.sdc.org.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

2017 אוכל אוליב אומנות אופנה אופרה אופרה לילדים אוקטוברפסט אוריגמי אוריגמי ישראלי 2 אורית אדר בכר אושילנד אטרקציות אייס מול אייסמול אילת איפור אירועי סיום פסטיבל בשביל היין ה-8 אירועים אלונית אמריקן קולוני אנדלוסית אסף מור יוסף אפריל אקולוגיה ארבעה משלים ומלכה ארוע ארועי פסח ארועים ארועים חינם ארכיאולוגיה של זיכרון אשדוד בול בורגר קינג בוריס אייפמן בילוי ביקורת סרט בירה בית הקונפדרציה בית שיח נשים בלט בציר 24 בשביל היין ה-8 בשר בתי קפה ג'ירו גבעת עסה גולגלות גינוסר גליל גליל מערבי גלריה גלריה בגליל גלריה חולון גן סיפור חדש גשר דאנס 2017 דג על הדן דגים דולפין ים דומינוס דון ג'ובני דון קרלו דוקומנטרי דיאגילב דיאלוג עם הזמן דידו ואניאס דיוקן השואה כיצירה ספרותית האופרה פאוסט האלווין הארנולפינים הביאנלה של ירושלים הגן הבוטני הגן הבוטני בירושלים הגרלה הופעה הופעות הוראות הפעלה החלקה אומנותית החלקה על הקרח המבורגר המבורגרים הפנינג הפנינג תרמילאות הצגה הצגות הצגות פורים הצגת ילדים הקץ של עץ הרצאה הרצאות הרצליה השרון התזמורת האנדלוסית וולנטיינז וולנטיינס ורדי ורטיגו ורתר זובין מהטה זכרון לציון זמר חג חגי תשרי חגיגה חגים חדשות חודש האזרח הותיק חודש הגאווה חווית קולנוע חולון חופש חורף חינם חיפה חלב אם חלה חלום ליל קיץ חמת גדר חנוכה חרמון ט"ו באב ט"ו באב ברמת רחל ט"ו בשבט טאיה טיול טיולים טלויזיה טרמפולינות יגאל בשן יום האשה יום האשה בתיאטרון גשר יום המוזיאונים יום המעשים הטובים יום העצמאות יום השואה יום ירושליים יום ירושלים יום כדור הארץ יין ילאדינו ילדים ינואר יס פלנט יקב יקב אמפורה יקב נטופה ירושלים ירושלים והסביבה ירח מנייר יריד הספרים הבינלאומי 2017 יריד ספרים ישראל כביש 90 כברי כוחו של גורל כינור כליזמר כפר ביקרתם כפר בלום כריסטמס כרמן כשר כתום לא כשר לדינו לה גאזטה להקת המחול הקיבוצית להקת המחול סאו פאולו לוקה צ'יארלה ליזט אלפונסו ליל המדענים 2017 לילה לבן למטייל מאפייה מבוגרים מבצע מבצעים מדיטק מדיטק חולון מה עושות האיילות מהותי מוביקס מודיעין מוזיאון מוזיאון האיסלאם מוזיאון האסלאם מוזיאון הילדים מוזיאון המדע מוזיאון המדע בירושלים מוזיאון העיצוב מוזיאון העיצוב בחולון מוזיאון חולון מוזיאון טיקוטין מוזיאונים מוזיקה מוטורוק מוסיקה מוסיקה קלאסית מופע מופעים בבית הקונפדרציה מזוודות מחול מטבע הדברים מטולה מינוי מלון מלון יולדות מלון רימונים חוף התמרים מלונות מנרה מסיבה מסיבות בסקיי ג'אמפ מסעדה מסעדות מסעדת שף מעלית הזמן מפגשים מצור מרוץ מרחצאות מרכז הארץ מרץ משפחות מתנות נהריה נוער נופש נטול גלוטן נטופה נטיעות ניטן תאי נסיעות נשים נשף מסכות נתניה סאונד סדנאות סדנאות אוריגמי בפסח סדנאות בישול לילדים סדנה סדנת בישול סדנת נקניקיות סוזן דלל סוכות סושי סטנדאפ סיור סיור והצגה סיורים סילבסטר סימפונט רעננה סינמטק סינמטק חולון סינמטק ירושלים סלומה ספא ספורט ספר ספרות סקיי ג'אמפ סרט סרטים עדלוידע עוגות עוגיות המלח של סבתא סולטנה עונה חדשה עונת 2017-2018 באופרה הישראלית עיון עיצוב עכו עמק המעיינות עפיפונים עצמאות עראיס פאוסט פארק טרמפולינות פופאפ פורים פורים בנטופה פורים בסקיי ג'אמפ פיליפ פסקוואה פינגוין פינה באוש פיסול פיצה פלמנקו פלנמקו פמיניזם פנאי פסח פסח 2017 פסח בגליל המערבי פסח בחרמון פסח במוזיאון הישראלי פסח ברובע היהודי פסטיבל פסטיבל ארטישוק ירושלמי פסטיבל בירה פסטיבל האופרה בעכו פסטיבל האשה בחולון פסטיבל הולגאב פסטיבל היין ה-8 פסטיבל טעם הכפר פסטיבל ימי זמר בחולון פסטיבל ישראל פסטיבל ישראל ירושלים 2017 פסטיבל כרמים וטעמים פסטיבל סולם יעקב פסטיבל צלילי ילדות פסטיבל קאן פסטיבל קולנוע פסטיבל קולנוע פרנקופוני פסטיבל שיר השירים פסטיבלים פעילויות פעילויות חינם פעילות פעילות ערב פרימה מילניום רעננה צובה צוק מנרה צייר לי כסא צילומים צעירים צפון צפון הארץ צרכנות צרפת צרפתי קבב קהילה קולינריה קולנוע קומדיה קומיקס קונצרט קונצרט אופרה קונצרט לילדים קיטנה קיטנות קייטנות קייקים קיץ קיץ 2017 קיץ בסקיי ג'אמפ קיר טיפוס קניון קפה קפה לואיז קפה קר קצרין קרוז קריטורה קריקטורה קרית שמונה קרקס קרקס פלונרטין ראש הנקרה ראש השנה ריקוד רמנגאר רמת רחל רענה רעננה שאון חורף שבוע אמנות ומח שבועות שבועות בורטיגו שופינג שייט שירה שעת אופרה לילדים תזמורת תחרות תחרות החלקה אומנותית תיאטרון תיאטרון בובות תיאטרון חולון תיירות תל אביב תל אביב והמרכז תל אביב והסביבה תמר ונתנאל תן למילים תן למלים תערוכה תערוכה חפצים ישנים תערוכות תערוכת האופניים תערוכת חוצות תערוכת יחיד תפריט חדש תרבות תרופות תרמילאות accrorap BBB IBIS NCL sky jump VR Station

Flickr