יום רביעי, 24 באוקטובר 2018

או לה לה! פסטיבל רביעי לקומדיות צרפתיות החל מ-14 לנובמבר


או לה לה! הפסטיבל הרביעי
לקומדיות צרפתיות
יפתח ב- 14 בנובמבר עם הקומדיה החדשה
של הבמאי לורן טיראר ("להתאהב מעל הראש")
שובו של הגיבור
בנוכחות התסריטאי גרגואר וינרון
שובו של הגיבור דוז'רדן ולורן באדיבות עדן סינמה


בעקבות ההצלחה בפסטיבלים הקודמים פסטיבל או לה לה! חוזר אלינו במהדורה הרביעית. גם השנה נציג  את מיטב הקומדיות הצרפתיות העכשוויות לצד קלאסיקות בלתי נשכחות. הפסטיבל מאורגן ומופק על ידי קרולין בונה מנכ"לית עדן סינמה ובתמיכת המכון הצרפתי בישראל וחברת יוניפרנס פילמס, הפסטיבל השנה הינו חלק מעונת התרבות ישראל צרפת.  
הפסטיבל יתקיים בסינמטקים של תל אביב, ירושלים, חיפה, שדרות, בבית התרבות בסביון ובגלובוס מקס אשדוד.
במהלך הפסטיבל יוצגו 21 סרטים חדשים וקלאסיים. התסריטאי גרגואר וינרון, יגיע כדי להציג את סרטו האחרון שיהיה סרט הפתיחה של הפסטיבל "שובו של הגיבור". זוהי קומדיה תקופתית המתרחשת בימי מלחמות נפוליאון. זו קומדיה שנונה הכתובה ברוחם של יוצרי הקומדיות הצרפתיים הגדולים פיידו ולאביש, ונראית כמו אופרטה משעשעת, שני גיבורים המתעבים אחד את השני כלפי חוץ מסתירים משיכה גדולה אחד כלפי השני. הסרט בכיכובם של ז'אן דוז'רדן ומלאני לורן, שניים מהכוכבים הזוהרים ביותר בקולנוע הצרפתי הממלאים את המסך בהומור, בשנינות ובצרפתיות מענגת. וינרון מהכותבים הקומיים הנחשבים בצרפת שכתב את התסריט עם במאי הסרט לורן טיראר, יעביר גם סדנת כתיבה קומית ליוצרים ישראלים. לכבוד ביקורו נקרין עוד אחד מהסרטים הקודמים הזכורים לטובה של וינרון וטיראר "מולייר" בכיכובם של רומן דוריס ופבריס לוקיני. 
סרט הנעילה הוא הקומדיה האחרונה של היוצר הצרפתי המצליח ביותר דני בון "משפחה בהפתעה". דני בון חוזר למקורות ויוצר קומדיה מטורפת אבל אישית מאד על מעצב מצליח המגיע לפריז מהשטי, איזור בצפון צרפת, בו מדוברת שפה מיוחדת עם ביטויים ייחודיים. תאונת דרכים גורמת לו לחזור להיות הבחור הפשוט מהשטי, שלא זוכר דבר מחייו המזויפים בפריז.
בפסטיבל נחזור ונקרין את סרטו של דני בון "ברוכים הבאים לצפון", הקומדיה הצרפתית המצליחה ביותר בכל הזמנים. ושעוסקת גם ביא בדמויות מן אזור השטי.
בפסטיבל השנה בחרה המנהלת האמנותית קרולין בונה, לעשות חיבורים והקשרים נוספים
סרטים המבוססים על דמויות קומיקס וקומדיות המקשרות בין שחקנים ויוצרים שונים. דוגמה לכך, דני בון הקדיש את סרטו החדש לחברו הזמר ג'וני האלידיי שהלך השנה לעולמו עם סצינת הסיום בה שרים כולם שיר של האלידיי. לזכרו  של הזמר האהוב, נקרין גם את הסרט "ז'אן פיליפ" בכיכובו של האלידיי המופיע לצידו של פבריס לוקיני, כמעריץ מטורף של ז'אן פיליפ סמט שמו המקורי של ג'וני האלידיי. 

בימים אלו יצאה לאקרנים בצרפת הקומדיה החדשה של השחקן במאי מישל בלאן "תראו איך הם רוקדים". זהו סרט ההמשך לסרטו המצליח של בלאן "נשיקות צרפתיות" משנת 2002 , ורבים מחברי הקסט המקורי חוזרים לדמויות שלהם, בהם שרלוט רמפלינג, קארין ויאר, קרול בוקה, בלאן עצמו ועוד דמויות חדשות, בעלילה מצחיקה המתרחשת 17 שנים אחרי הסרט הקודם. שני הסרטים יוקרנו בפסטיבל.
בעקבות ההצלחה של "הבלונדיני עם הנעל השחורה" בשנה שעברה, נקרין גם השנה קלאסיקה בהשתתפות פייר רישאר, סרטו של פרנסיס ובר "חברים בלי מזל" בו הוא מככב לצידו של ז'ראר דפרדייה. כמו בכל הפסטיבלים הקודמים נמשיך במסורת ונקרין קומדיה בכיכובו של הקומיקאי הדגול לואי דה פינס. הפעם יהיה זה "השוטר מסן טרופז" הראשון בסדרת סרטי השוטר. במסגרת הקלאסיקות תוקרן עוד קומדיה מטורפת של ז'ראר אורי "המוח" עם בורביל, ז'אן פול בלמונדו והשחקן הבריטי המופלא דייויד ניבן.
ליבו של הפסטיבל הינו עדיין הקומדיות העכשוויות ממיטב היבול השנתי בצרפת.
עומר סי האהוב חוזר עם עיבוד לדמותו של "ד"ר קנוק". "תתחתן איתי, חבר שלי" של טארק בודלי, מפגיש שניים מכוכבי הקומדיה העכשוויים בצרפת טאריק בודלי ופיליפ לאשו. את "מאוהב באשתי" ביים דניאל אוטיי על פי מחזה של פלוריאן זלר, בו הופיע אוטיי על הבמה, וכעת הוא מככב בסרט לצדו ז'ראר דפרדייה. "בקאסין" עוד קומדיה תקופתית המבוססת על הקומיקס המפורסם על דמותה של המטפלת בבית המרקיז, "כמו הבנים" קומדיה פמיניסטית המבוססת על סיפור אמיתי, הדרמה הקומית "האישה היפה ביותר" עם מתייה קסוביץ ופלורנס פורסטי, הזדמנות נוספת לראות את הקומדיה המצליחה "כל הדרך אלייך", "משחק הגמר" מביא למסך קומדיה המטפלת ברגישות ובהומור במחלת האלצהיימר, ו"ראול טבורן" בכיכובם של בנואה פולבורד ואדואר בר, על פי ספרו של המאייר הנודע סמפה (יוצר דמותו של ניקולא הקטן) על המומחה לאופניים בכפר הקטן שיש לו סוד גדול, הוא בעצמו לא יודע לרכוב. הסרט "ראול טבורן" יוצג בפסטיבל כמה חודשים לפני שייצא להקרנות המסחריות בצרפת. ועוד
פסטיבל הקומדיה הצרפתי מציע לקהל חובבי הקולנוע מפגש עם גדולי הקומדיה בכל הדורות
האלילים , לואי דה פינס, בורביל, פייר רישאר, ז'אן פול בלמונדו, בני דור שאחריהם בהם ז'ראר דפרדייה, פבריס לוקיני, דניאל אוטיי, קארין ויאר, מישל בלאן, בנואה פולבורד, פרנק דובוסק, והקומיקאים הבולטים בדור החדש דני בון, עומר סי, פלורנס פורסטי, ז'אן דוז'רדן, קד מראד, פיליפ לאשו, מקס בובליל, אלכסנדרה לאמי ועוד. לתוכנית נבחרו סרטים שיצחיקו אתכם, ויחד עם זאת יעוררו מחשבה וירגשו, במסורת הקולנוע הצרפתי המיטיב לערב בין הומור לדרמה.  
או לה לה!
פסטיבל הקומדיות הצרפתיות
בסינמטקים בכל רחבי הארץ
החל מתאריך 14/11/2018
הפקה וניהול אמנותי: קרולין בונה עדן סינמה
ניהול הפקה: יועד עירון
שותפים וחסויות:
הפסטיבל מתקיים בתמיכת המכון הצרפתי בישראל והנו חלק מענת ישראל צרפת 2018
אינפרוויה
עיריית תל אביב-יפו, מחלקת מופעים
בסיוע משרד החוץ הישראלי המחלקה לתרבות
UNIFRANCE
קלאב מד
אייר פראנס – חברת התעופה הלאומית של צרפת.
בנק דיסקונט – מתאימים לך יותר
ל'אוקסיטן – מוצרי קוסמטיקה טבעיים שיקחו אותנו למסע שמתחיל בפרובאנס
לה רוי רנה – קונדיטוריה צרפתית אמיתית
קולנוע לב
סרטי נחשון
קולנוע חדש
רד קייפ
סרטי שפירא
אתר הפסטיבל - https://www.festival-ohlala.com/
(הפרטים המלאים יעודכנו בקרוב)

בימוי: לורן טיראר
תסריט: גרגואר וינרון, לורן טיראר
שחקנים: ז'אן דוז'רדן, מלאני לורן, נעמי מרלן
קומדיה היסטורית

90 דקות
באדיבות עדן סינמה
תרגום לעברית ואנגלית

תחילת המאה ה-19. אליזבת היא בחורה רצינית, ישרה והגונה. לעומתה קפיטן נוויל, הארוס של אחותה, הוא איש צבא פחדן, רמאי וחסר מצפון. אליזבת שונאת את הקפטן, והוא מתעב אותה, אבל כשהוא יוצא לחזית היא מחליטה לכתוב בשמו מכתבים לאחותה שבורת הלב. הכל כמובן משתבש כשנוויל מגיע בהפתעה.

"איזה סרט מקסים, כתוב טוב מאד, משוחק מצוין ומהנה מאד. אי אפשר שלא להיכנע לקסם של הצמד לורן את דוז'רדן, החיבור בהם נוצץ". Le Parisien  

"בקומדיה מהנה עם דיאלוג עשיר בטעמים המתרחשת בימי מלחמות נפוליאון, ז'אן דוז'רדן ומלני לורן מחוללים פלאים. מלאני לורן מגלה יכולות חדשות". La Croix

הקרנות בנוכחות יוצר הסרט התסריטאי גרגואר וינרון:
14.11 חיפה 18:00
14.11 תל אביב 20:00
15.11 ירושלים

טריילר:


תתחתן איתי, חבר שלי
EPOUSE MOI MON POTE – Studio Canal/ DCP

בימוי: טארק בודאלי
תסריט: טארק בודאלי, חאלד אמארה, פייר דודן
טארק בודאלי, פיליפ לשו, שרלוט גאברי
קומדיה – 92 דקות
באדיבות סטודיו קאנל
צרפתית תרגום לעברית ולאנגלית

יאסין הוא סטודנט צעיר ממרוקו המגיע לפריז ללמוד ארכיטקטורה. בעקבות מקרה מצער הוא מפסיד את הבחינה ומאבד את הויזה שלו. כדי לפתור את הבעיה הוא מתחתן עם החבר הטוב ביותר שלו. בשעה שהוא בטוח שהכל בא על מקומו בשלום, פקח חטטן מתלבש עליהם כדי לנסות לגלות אם החתונה הזו אכן אמיתית.

"הקומדיה הטובה ביותר של השנה" Public
"בודאלי מביים סרט בלי אף רגע מת ויודע איך לקדם את כל הדמויות בעלילה" Direct Matin

טריילר בצרפתית ללא תרגום:


הבחורה היפה ביותר
DE PLUS BELLE – Studio Canal/DCP

בימוי: אן גאל דאבאל
תסריט: אן גאל דאבאל
בהשתתפות: פלורנס פורסטי, מתייה קסוביץ, ניקול גארסיה.
קומדיה דרמטית 98 דקות
באדיבות סטודיו קאנל
צרפתית תרגום לעברית ואנגלית

לוסי החלימה, המחלה שלה היא כמעט זיכרון רחוק. המשפחה שלה לוחצת עליה להמשיך בחייה, לחיות ולראות עולם. כך היא פוגשת את קלוביס מלא השארם. קלוביס יעשה הכל כדי לפתות את לוסי ולה אין כל כוונה לאפשר לו את זה. בהיכרות עם דלילה מורה לריקוד גבוה וצבעונית, מגלה לוסי את היכולת לאהוב את עצמה ואת הסובבים לה. כעת בכוחה להפוך לאישה שהיא מעולם לא הכירה, למען אמה, למען בתה למען קלוביס.

"הכל בעל עוצמה, הכל חד, והכל מאד אינטנסיבי בסרט הראשון של היוצרת שנכתב כולן עם לב ונשמה".
Le Parisien

"הקסם של הסרט הזה הוא בעדינות בו הוא מבוים, בדיאלוג המצחיק ובדמויות המשנה המצוינות".
Télé 2 Semaines
טריילר מתורגם לאנגלית:


מאוהב באשתי
AMOUREUX DE MA FEMME – Lev/DCP

בימוי: דניאל אוטיי
תסריט: פלוריאן זלר, מבוסס על מחזה פרי עטו. 
בהשתתפות: דניאל אוטיי, ז'ראר דפרדייה, סנדרין קיברלן
קומדיה דרמטית רומנטית
98 דקות
באדיבות קולנוע לב
צרפתית תרגום לעברית ואנגלית

דניאל (דניאל אוטיי) ואשתו איזבל מזמינים את פטריק (ז'ראר דפרדייה) לארוחת ערב בביתם, לראשונה מאז התגרש  מאשתו. להפתעתם הרבה, הוא מגיע לארוחה יחד עם חברתו החדשה, אמה, יפהייפיה בשנות ה-30 לחייה אשר חולמת להיות שחקנית. דניאל ואיזבל ההמומים מתקשים להבין כיצד יכול להיות שחברם הותיק והמזדקן זה עתה התגרש וכבר מנהל מערכת יחסים לוהטת עם בחורה צעירה ויפה, אולם מהר מאוד דניאל נשבה גם הוא בקסמיה של אמה ומתחיל לחלום בהקיץ...
"מאוהב באשתי" הוא קומדיה משעשעת  המבוססת על מחזה צרפתי מצליח, בכיכובם של שני הכוכבים הגדולים ביותר של הקולנוע הצרפתי. סרט שמבטיח חוויה מהנה ומצחיקה ביותר...
"קומדיה מצחיקה ומבדרת" Direct Matin

טריילר בצרפתית ללא תרגום:הכל עובר בירושה
LA MONNAIE DE LEUR PIECE – Gaumont/DCP
בימוי: אן לה ני
תסריט: אן לה ני, סטפן קזנדז'יאן
בהשתתפות: ג'וליה פייטון, בפטיסט לקפלן, מרגו בנשילון
90 דקות
באדיבות גומון
צרפתית תרגום לעברית ואנגלית

פול, ניקולא ושרלוט הם שני אחים ואחות, תמיד האמינו שירשו את דודתם העשירה, דודה ברטי. אולם עם מותה הם מגלים שהיא הורישה בצוואתה את כל הרכוש לאלואיז, בת הדודה אותה לא ראו הרבה זמן. מה בדיוק מחפשת אותה בחורה כשהיא מנסה להיכנס בחזרה לחייהם?

"קומדיה מתוקה מרירה על נקמה  וכסף מבוצעת על ידי צוות שחקנים נהדר"
Femme Actuelle
טריילר בצרפתית ללא תרגום:בקאסין
BECASSINE – Wild Bunch/DCP
בימוי: ברונו פודלידה
תסריט: ברונו פודלידה על פי רעיון מאת קאמרי ואמיל-ז'וזף פרופיר פינשו
בהשתתפות: אמילין ביאר, קרין ויאר, דני פודלידה, ז'וזיאן בלאסקו
102 דקות
תרגום לעברית ולאנגלית

קומדיה תקופתית. בקאסין נולדה למשפחה כפרית ענייה בברטאן, והפכה לנערה כפרית נאיבית שחולמת על נסיעה לפריז. היא מוצאת עבודה כמטפלת ללולוט התינוקת המאומצת של המרקיז דה גרן איר ורעייתו. קשר חזק ומיוחד נרקם בין בקאסין ללולוט, החיים יפים ונעימים, אך בעיות כלכליות מאיימות על המרקיז. האם תצליח בקאסין להציל את מצב? נאיבית, מצחיקה, חולמנית, אופטימית ואוהבת, בקאסין היא גם מלאת המצאות, אמיצה ותמיד מוכנה לטפל בכל מצב בדרכה מיוחדת – גיבורת על ממש.
***אם אין מקום להוריד את הסוגריים *** ( זוכה פרס הסזאר ברונו פודלידה חוזר עם סרט המעובד )  על פי ספר הקומיקס הפופולרי בקאסין.

צחוק ומלנכוליה זה לצד זה ומביאים למסך את הרצון לגלות טוב לב.
Femme Actuelle

לצפייה בטריילר בצרפתית ללא תרגום:כמו הבנים
COMME DES GARCONS – Indie Sales/DCP

בימוי: ז'וליאן האלרד
תסריט: ז'וליאן האלרד , ז'אן כריסטוף בוזי
בהשתתפות: מקס בובליל, ונסה גיד, ברונו לושה
קומדיה 90 דקות
באדיבות אינדי סיילס
צרפתית תרגום לעברית ואנגלית

ריימס 1969, פול קוטיאר, פתיין מלא המצאות ועיתונאי ספורט של העיתון יומן האלופים. מחליט לארגן תחרות כדורגל נשים, כדי לאתגר את המנהל שלו, באירוע השנתי של העיתון. האויבת הגדולה שלו, עמנואל ברונו המזכירה הראשית, מוצאת את עצמה נאלצת לסייע לו. מבלי להתכוון לך הם משיקים את נבחרת הנשים הראשונה בכדורגל של צרפת.

"קומדיה רומנטית ופמיניסטית נפלאה, שקולעת לליבם של הדברים". Femme actuelle

זה מצחיק אינטליגנטי, מלא חיים, מלא קסם ורוח טובה, קשה להתנגד לקומדיה הזו.
Télé 7 Jours

טריילר בצרפתית ללא תרגום:
https://youtu.be/H5z2dadVCCwד"ר קנוק
KNOCK – Nachshon Film/DCP

בימוי: לורן לוי
תסריט: לורן לוי
בהשתתפות: עומר סי, אנה ג'ירודו, אלכס לוץ
114 דקות
קומדיה דרמטית
צרפתית תרגום לעברית ואנגלית
באדיבות סרטי נחשון ורד קייפ

ד"ר קנוק הוא נוכל מבריק שהפך לרופא ועובר להתגורר באלפים הצרפתיים,  שם ירש קליניקה מרופא שפרש לגמלאות.
לאכזבתו הוא מגלה שאוויר ההרים הצלול מעניק לתושבים בריאות מצוינת. בנחישותו להתעשר, הוא משכנע את תושבי הכפר שאדם בריא הוא למעשה חולה שאינו מודע למחלתו. קנוק מאבחן את מטופליו כחולים במחלות -אמיתיות או מדומות והופך במהרה לסיפור הצלחה.
הביקורים בחינם שהוא מעניק אחת לשבוע ואבחנותיו מעניקים לפונים הרבים משמעות חדשה לקיום.
הצלחתו של קנוק מעוררת קנאה. הכומר זועם שקהל התושבים מתכנס במרפאה במקום בכנסיה. דמות אפלה מעברו ואתגרים נוספים עלולים להכשיל את קנוק בדרכו אל העושר הנכסף.
"קומדיה רכה ומשעשעת, מוגשת בצורה יפה" Femme Actuelle

לצפייה בטריילר מתורגם לעברית:
https://youtu.be/e34yB9xJo-oאיפה הדובי שלי?
LE DOUDOU – Festival Agency- Pathé/DCP 


בימוי: פיליפ משן וג'וליאן הרווה.
בהשתתפות: קד מראד, מאלקי בן טהא, גי מרשן.
82 דקות 2018 באדיבות Pathé
תרגום לעברית ולאנגלית

הדובי היקר ללבה של בתו של מישל הולך לאיבוד בשדה התעופה של דה גול. הוא תולה שם מודעות, ומציע פרס למוצא הישר. סופיאן מזהה את ההזדמנות להרוויח קצת כסף וטוען שמצא את האבידה. השקר שמתגלה מוביל את מישל וסופיאן למסע של חיפושים. מה שמסתבר כמשימה מורכבת בהרבה ממה שנראה להם בהתחלה.
"הסרט הבולט בפסטיבל הקומדיות אלפ ד'הוז, התמודדות בלתי נמנעת נגד השעון, דיאלוגים שנונים ומצחיקים ביותר בקולנוע לאחרונה" Le Parisien
"קומדיה מטורפת המבוססת על הקסם של שני קומיקאים גדולים" Femme Actuelle
זוכה פרס חבר השופטים מפסטיבל הקומדיות אלפ ד'הוז 2018

טריילר מתורגם לאנגלית:משחק הגמר
LA FINALE – Orange/DCP

בימוי: רובין סייקס
תסריט: אנטואן רמבו
בהשתתפות: תיירי לרמיט, ראין בניסטי, אמילי קאן
85 דקות
באדיבות סטודיו אורנג'
צרפתית תרגום לעברית ולאנגלית

כל בני משפחת ורדי דואגים לרולן. הסבא המתחיל לסבול משכחה, כולם חוץ מג'יי בי הנכד המתבגר שלו רק מטרה אחת, להגיע לפריז ולשחק במשחק הגמר באליפות הכדורסל. הוריו שעסוקים באותו סוף שבוע מטילים עליו משימה, לשמור על סבו
הוא מחליט לנסוע לפריס יחד עם הסבא, נסיעה שבמהלכה שום דבר לא יקרה כמו שהוא תיכנן.

"כבר בסרטו הראשון רובין סייקס מראה שיש לו הכל, ומצליח לערבב בין הומור לרגשות, קלילות וכובד ראש, בדרך מאד נוגעת ללב בסרט המסע הזה."
Télé 7 Jours

"סרט מסע קצבי, תיירי לרמיט מהלך על חבל דק בין הקומדיה לרגש באחד מתפקידיו הגדולים ביותר."
Le Parisien 

טריילר בצרפתית ללא תרגום:
https://youtu.be/rKXA5mAcStI


  ראול טבורן
RAOUL TABURIN – Red Cape/DCP

בימוי: פייר גודו
תסריט: גיום לורן
בהשתתפות: בנואה פולווורד, אדואר בר, סוזן קלמן
89 דקות
באדיבות רד קייפ
צרפתית תרגום לעברית בלבד

לראול טבורן בעל חנות האופניים ומתקן האופניים האגדי בכפר הקטן סנט סרון יש סוד נוראי. הוא בעצם לא יודע לרכוב על אופניים. כשמגיע הצלם הרווה לכפר ומציע לצלם את ראול רוכב על אופני מרוץ על רקע הנוף של ההרים, מגיע גם רגע האמת. ראול יעשה כל שביכולתו למנוע את הצילום, אבל אצל ראול טבורן הדברים אף לא כל כך פשוטים.

הסרט מתוכן לצאת לבתי הקולנוע בצרפתי באפריל 2019


מולייר
Molière – Lev / 35 mm
בימוי: לורן טיראר
תסריט: גרגואר וינרון, לורן טיראר
בהשתתפות: רומן דוריס, פבריס לוקיני, לאורה מורנטה
120 דקות
צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

דרמה קומית תקופתית של הבמאי לורן טיראר מאת התסריטאי גרגואר וינרון משנת 2007. 1644. פריס. ז'אן בפטיסט פוקלן הוא לא מחזאי ידוע, אלא רק שחקן כושל, שאוסף אחריו חבורה של שחקנים עם חלום משותף להקים להקת תיאטרון משלהם. החלום, נתקל בקשיים, ועד מהרה פוקלן, מוצא עצמו בחובות. כמוצא אחרון הוא מקבל את הצעתו של סוחר עשיר, המבקש לעלות הצגה שכתב, כדי להרשים ולכבוש מרקיזה יפהפיה ונועזת. מכיוון שעליו להסתיר את מטרתו האמיתית מפני אישתו החוקית, מכניס הסוחר את פוקלן לחצרו, במסווה של כומר. במהלך שלושת החודשים אותם הוא מבלה בחצרו של הסוחר, הוא נחשף לצביעות, למזימות המגוחכות, לתאוותנות, האבסורד והפארסה שבהתנהגות האנושית, בעיקר אצל אלו שיש בידם הממון. חומרים, שיהפכו עם השנים למאפיינים של מיטב מחזותיו. במהלך החודשים הללו הוא גם יפגוש את מי שעתידה להיות אהובתו הסודית, האחת והיחידה, האישה שתראה לו את הדרך ותלמד אותו שאין בושה בקומדיה, ושעוצמתה לעיתים עולה על זו של הטרגדיה. בתום שלושת החודשים, עוזב פוקלן את חצרו של הסוחר, הוא אינו חוזר לפריס, אלא יוצא עם להקתו למסע הופעות בערי השדה ופרוורי הארץ. 13 שנה מאחר יותר הוא שב לפריס להזמנת המלך, והוא לא עוד פוקלן, כי עם "מולייר", הגאון שהמציא את "הקומדיה הסאטירית" והמחזאי החתום על יצירות כמו "הקמצן" 'החולה המדומה', 'המיזנטרופ' 'טרטיף' ואחרים.

לצפייה בטריילר בצרפתית ללא תרגום:

כל הדרך אלייך
TOUT LE MONDE DEBOUT – Lev/DCP

בימוי: פרנק דובוסק
בהשתתפות: פרנק דובוסק, אלכסנדרה לאמי, אלזה זילברשטיין
109 דקות
צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

ז'וסלן הוא איש עסקים מצליח, גבר נאה שמנהל חברה גדולה, שומר על כושר, רגיל לקבל כל מה שהוא רוצה, אוהב מאוד נשים, ומשקר בלי סוף. יום אחד הוא פוגש בחורה צעירה ויפה, וכמו שהוא כבר עשה מאות פעמים, הוא מוכן להגיד ולעשות כל מה שצריך בשביל שתשים לב אליו. סדרה של צירופי מקרים משעשעים מובילה אותו להעמיד פנים שהוא מרותק לכסא גלגלים, ונדמה שמסע הכיבוש שלו מצליח - עד שהוא פוגש את אחותה, שמגיעה בכסא גלגלים בעצמה.
"אלכסנדרה לאמי תוססת בקומדיה מלאת רומנטית מלאת קסם והומור" Femme Actuelle

טריילר מתורגם לעברית:
https://youtu.be/dW6uRUU2dUc


תראו איך הם רוקדים
VOYEZ COMME ON DANSE –Gaumont/DCP 
בימוי: מישל בלאן
בהשתתפות: קרין ויאר, שרלוט רמפלינג, קרול בוקה, ז'או פול רוב, מישל בלאן
2018
88 דקות
צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

סרט המשך ל"נשיקות צרפתיות". לז'וליאן נדמה שמישהו עוקב אחריו כל הזמן, בנו אלכס מגלה שאווה חברתו בת ה-17 לא סיפרה לו שהיא בהריון, ורו אמה של אווה חוששת שהיא תצטרך לפרנס את התינוק, בעלה של אליזבת נעלם והיא מגלה שצוות חוקרים עורכים פשיטה על הבית שלה. לוסיה חוששת שבעלה נמצא על סף התמוטטות כתוצאה מהפחדים הפרנואידים הרודפים אותו.
סרינה הפילגש של ז'וילאן חושבת שהוא משקר אותה, וגם הוא מאמין שהיא משקרת לו.
בנה הבכור של ורו לואיק נראה כמו האלמנט היציב בכל הסיפור ומתגלה כמשהו אחר לגמרי,
שלא להזכיר אלמנט נוסף חסר שנוכח כל הזמן...


טריילר בצרפתית ללא תרגום לעברית:
https://youtu.be/Z7nD3XKei-Yנשיקות צרפתיות
Embrassez qui vous voudrez – Shapira סרטי שפירא 35 mm
בימוי: מישל בלאן
בהשתתפות: ז'אק דוטרון, שרלוט רמפלינג, לו דויון
103 דקות
צרפתית, תרגום לעברית (אנגלית בבדיקה בארכיון)

סרטו של מישל בלאן משנת 2002 שהקדים את "תראו איך הם רוקדים".
קבוצת חברים נופשת במלון באזור טוקה בצרפת. עלילות החופשה המסעירה של גיבורי הסרט משתלבות אחת בשניה לקומדיה של טעויות. אליזבת, עקרת בית זוהרת נשואה לברטרן העוסק בנדל"ן, בתם אמלי היא צעירה מורדת בת 17 המנהלת רומן סודי עם קווין, העובד במשרדו של אביה ומנצלת את תמימותו. ג'ולי היא חברתה הטובה של אליזבת' אם חד הורית שבעבר ניהלה רומן עם ברטרן, שהוא אולי אבי התינוקת. ברטרן גם הוא מנהל רומן אך שונה ומפתיע. זוג השכנים, ורוניק וז'רום, על סף פשיטת רגל, אך מנסים לשמור על רמת חיים גבוהה למרות שאינם יכולים לעמוד בה. בבית המלון אליזבת פוגשת את לולו היפה שנשואה לז'אן פייר הקנאי הפתלוגי. ומקסים מגיע לחופשה במלון ללא אשתו וילדיו במטרה לשכב עם כמה שיותר נשים ומפיל בפח את ז'ולי היפה. בין טעויות בזיהוי, בגידות מסעירות וניסיון התאבדות נקבל מבט מיוחד על יחסי גברים נשים.
"קומדיה סאטרית שנונה הבוחנת את גבולות המוסר" L Humanite

טריילר בצרפתית ללא תרגום:
https://youtu.be/QhVkvcAv3fg


ברוכים הבאים לצפון
Bienvenue chez les Ch'tis – EDEN 
35 mm
בימוי ותסריט: דני בון
בהשתתפות: קד מראד, דני בון, זואי פליקס
106 דקות
2008 הסרט הצרפתי המצליח ביותר בצרפת בכל הזמנים
צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית


פיליפ הוא פקיד דואר בעיירה דרומית בצרפת, אשתו ז'ולי הנמצאת כמעט תמיד על סף דפרסיה ממררת את חייו. כדי לעודד אותה מנסה פיליפ לרמות את מעסיקיו ולקבל הצבה באחת מעריי הריביירה הצרפתית. כשמעשיו מתגלים הוא נענש ונשלח לאחת הערים הצפוניות. כמו צרפתים דרומיים רבים, פיליפ ומשפחתו גם מגלים יחס קר וצונן לצפון ולתושביו. הקור והניב הצרפתי הבלתי מובן הנקרא "שטי" גורמים לכך שפיליפ עובר לשם לבד. אבל כאן הוא פוגש חבורה של עובדים חביבים בראשם, הדוור המקומי אנטואן והסיוט הופך חוויה נעימה. בבית לא מוכנים להאמין לו שהוא נהנה במקום החדש. בסדרה של שקרים, תעלולים, והמצאות הוא בונה לז'ולי את העולם שהיא מאמינה בו, כמה נורא בצפון... עד שהאמת מתגלה.

"קאד מראד ודני בון בשיתוף פעולה שאין לעמוד בפניו. הומור מדבק בנדיבות" Le journal du dimanche

ז'אן פיליפ
Jean-Philippe – 35 mm
בימוי: לורן טול

בהשתתפות: פבריס לוקיני, ג'וני האלידיי, ז'קי ברויר
90 דקות
2006
צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

פבריס הוא מעריץ מושבע של ג'וני האלידיי, אולי המעריץ הגדול ביותר שלו. אבל יום אחד הוא מתעורר במציאות אחרת לגמרי. עולם מקביל בו ג'וני האלידיי לא קיים בכלל.
אבוד הוא יוצא לחפש את ז'אן פיליפ סמט (שמו האמיתי של ג'וני האלידיי) לגלות מה עלה בגורלו בעולמות אחרים. וכשהוא מוצא אותו לבסוף, הוא מגלה מנהל מרכז באולינג, איש כמו כולם שמעולם לא הפך לכוכב. המטרה שעומדת בפני פבריס היא להחיות את האליל שלו ולעורר את "ג'וני". האם יצליח ז'אן פיליפ בכמה חודשים להגיע למעמד אליו הגיע ג'וני האלידיי בשנים רבות? הרפתקה זו תצמיח חברות בלתי רגילה בין שני הגברים... 

טריילר בצרפתית ללא תרגום:
https://youtu.be/1eMOhrgKUgs


 קלאסיקותClassiques
חברים בלי מזל
LA CHEVRE – Gaumont/DCP 

בימוי: פרנסיס ובר
בהשתתפות: פייר רישאר, ז'ראר דפרדייה
95 דקות 1981
צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

בתו של תעשיין מגיעה למדינה דרום אמריקאית, כדי לבלות שם חופשה. בעשר הדקות הראשונות לשהותה היא נשדדת ונחטפת. האב שוכר בלש פרטי, המעלה חרס בידיו. פסיכולוג המפעל שלו מציע לשלוח פעם נוספת את הבלש, בליווי אחד מעובדי המפעל, שהוא שלומיאל מדופלם. סיפור המתח משמש את הבמאי פרנסיס וובר ("אידיוט מושלם", "לצאת מהארון") כאמצעי לתיאור מסע סלפסטיק מטורף ומבדר, שבסופו מודה גם הבלש הוותיק באפשרויות הגלומות בשלומיאליות.

"דרך פנטזיה שלווה זו משתקפת תשוקתו העיקרית של הבמאי, שמעדיף את חיי הדימיון והחלימה בהקיץ על פני הוודאות הרציונאלית." Télérama

טריילר בצרפתית ללא תרגום:
https://youtu.be/32tlvttGjBU


LE CERVEAU – Gaumont/DCP המוח
בימוי: ז'ראר אורי
שחקנים: דייויד ניבן, ז'אן פול בלמונדו, בורביל, איליי וולך
1969, 115 דקות
צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

מפריס לבריסל, רכבת מיוחדת מעבירה את כספי נא"טו. משני צידיה של תעלת למנש, שני אנשים מנסים לעצור אותה. מן הצד הצרפתי, ארתור, מאפיונר קטן וחכם, הנעזר בחברו אנטול, ומן הצד הבריטי המוח, נוכל מבריק עם צוות של מומחים בעלי אמצעים סבירים.
אבל שני הצוותים מנסים לבצע את השוד באותו יום ובאותה שעה....

"בלמונדו ובורוויל מציתים ניצוצות בקומדיה הפרועה, דייויד ניבן בתור פושע מכונן בשילוב של אירוניה ואלגנטיות" Télérama

טריילר ללא כתוביות (שיר באנגלית ללא דיבור):
https://youtu.be/BAJ3XIXNpCoהשוטר מסן טרופז
LE GENDARME DE SAINT-TROPEZ – SND/DCPF

בימוי: ז'אן גירול
בהשתתפות: לואי דה פינס, ז'נביב גראד, מישל גלאברו
95 דקות
באדיבות SND
צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית

הסרט שפותח את סדרת סרטי "הז'אנדארם" העצבני של לואי דה פינס, בהם הוא מגלם את מרשל דה לוגיס-שף לודוביק קרושו. השוטר האמביציוזי נשלח לתחנת סן טרופז כדי להתעמת עם השוחים בים ועם האוכלוסייה המדושנת של עיירת הקיט. בתו מסבכת אותו לחלוטין כשהיא מציגה את אביה כמיליונר בעל יאכטה. איזו השתטות!

"מהקומדיות המזוהות ביותר של שנות השישים, לואי דה פינס במיטבו" A voir à lire

טריילר בצרפתית ללא תרגום:
https://youtu.be/nKc7mCUCDY4


משפחה בהפתעהסרט הנעילה
LA CH’TITE FAMILLE – New Cinéma/DCP

תסריט בימוי ומשחק: דני בון

בהשתתפות: דני בון, לין רנו, פייר רישאר, ואלרי בונטון, פרנסואה ברליאן, לורנס ארנה
107 דקות
צרפתית, תרגום לעברית בלבד


ולנטין וקונסטנס ברנט הם כוכבי השעה בתחום העיצוב והארכיטקטורה בפריז. הם מתכוננים לתערוכה כוללת על יצירתם במוזיאון הצרפתי היוקרתי פלה דה טוקיו. מה שאיש לא יודע זה שולנטין, כדי לסלול לו את דרכו לעולם העיצוב היומרני שיקר על מוצאו הצנוע מצפון צרפת, האזור המכונה שטי. וכשאמו אחיו וגיסתו מופעים בהפתעה בתערוכה, המפגש בין שני העולמות יוצר התנגשות מצחיקה שמתעצמת לאחר שולנטין מאבד את הזיכרון בתאונה וחוזר להיות הבחור הצעיר מהצפון שלא מכיר ולא יודע דבר על חייו של ולנטין המעצב המצליח.
קומדיה מצחיקה עד דמעות על זהות, חוסר הבנה, אהבה ומשפחה.

"קומדיה מצחיקה ורגישה ומאד אישית של דני בון"
4 כוכבים Bande a Part


לצפייה בטריילר מתורגם לעברית:
https://youtu.be/06o2i2-S_Ik

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

2017 אוכל אוליב אומנות אופנה אופרה אופרה לילדים אוקטוברפסט אוריגמי אוריגמי ישראלי 2 אורית אדר בכר אושילנד אטרקציות אייס מול אייסמול אילת איפור אירועי סיום פסטיבל בשביל היין ה-8 אירועים אלונית אמריקן קולוני אנדלוסית אסף מור יוסף אפריל אקולוגיה ארבעה משלים ומלכה ארוע ארועי פסח ארועים ארועים חינם ארכיאולוגיה של זיכרון אשדוד בול בורגר קינג בוריס אייפמן בילוי ביקורת סרט בירה בית הקונפדרציה בית שיח נשים בלט בציר 24 בשביל היין ה-8 בשר בתי קפה ג'ירו גבעת עסה גולגלות גינוסר גליל גליל מערבי גלריה גלריה בגליל גלריה חולון גן סיפור חדש גשר דאנס 2017 דג על הדן דגים דולפין ים דומינוס דון ג'ובני דון קרלו דוקומנטרי דיאגילב דיאלוג עם הזמן דידו ואניאס דיוקן השואה כיצירה ספרותית האופרה פאוסט האלווין הארנולפינים הביאנלה של ירושלים הגן הבוטני הגן הבוטני בירושלים הגרלה הופעה הופעות הוראות הפעלה החלקה אומנותית החלקה על הקרח המבורגר המבורגרים הפנינג הפנינג תרמילאות הצגה הצגות הצגות פורים הצגת ילדים הקץ של עץ הרצאה הרצאות הרצליה השרון התזמורת האנדלוסית וולנטיינז וולנטיינס ורדי ורטיגו ורתר זובין מהטה זכרון לציון זמר חג חגי תשרי חגיגה חגים חדשות חודש האזרח הותיק חודש הגאווה חווית קולנוע חולון חופש חורף חינם חיפה חלב אם חלה חלום ליל קיץ חמת גדר חנוכה חרמון ט"ו באב ט"ו באב ברמת רחל ט"ו בשבט טאיה טיול טיולים טלויזיה טרמפולינות יגאל בשן יום האשה יום האשה בתיאטרון גשר יום המוזיאונים יום המעשים הטובים יום העצמאות יום השואה יום ירושליים יום ירושלים יום כדור הארץ יין ילאדינו ילדים ינואר יס פלנט יקב יקב אמפורה יקב נטופה ירושלים ירושלים והסביבה ירח מנייר יריד הספרים הבינלאומי 2017 יריד ספרים ישראל כביש 90 כברי כוחו של גורל כינור כליזמר כפר ביקרתם כפר בלום כריסטמס כרמן כשר כתום לא כשר לדינו לה גאזטה להקת המחול הקיבוצית להקת המחול סאו פאולו לוקה צ'יארלה ליזט אלפונסו ליל המדענים 2017 לילה לבן למטייל מאפייה מבוגרים מבצע מבצעים מדיטק מדיטק חולון מה עושות האיילות מהותי מוביקס מודיעין מוזיאון מוזיאון האיסלאם מוזיאון האסלאם מוזיאון הילדים מוזיאון המדע מוזיאון המדע בירושלים מוזיאון העיצוב מוזיאון העיצוב בחולון מוזיאון חולון מוזיאון טיקוטין מוזיאונים מוזיקה מוטורוק מוסיקה מוסיקה קלאסית מופע מופעים בבית הקונפדרציה מזוודות מחול מטבע הדברים מטולה מינוי מלון מלון יולדות מלון רימונים חוף התמרים מלונות מנרה מסיבה מסיבות בסקיי ג'אמפ מסעדה מסעדות מסעדת שף מעלית הזמן מפגשים מצור מרוץ מרחצאות מרכז הארץ מרץ משפחות מתנות נהריה נוער נופש נטול גלוטן נטופה נטיעות ניטן תאי נסיעות נשים נשף מסכות נתניה סאונד סדנאות סדנאות אוריגמי בפסח סדנאות בישול לילדים סדנה סדנת בישול סדנת נקניקיות סוזן דלל סוכות סושי סטנדאפ סיור סיור והצגה סיורים סילבסטר סימפונט רעננה סינמטק סינמטק חולון סינמטק ירושלים סלומה ספא ספורט ספר ספרות סקיי ג'אמפ סרט סרטים עדלוידע עוגות עוגיות המלח של סבתא סולטנה עונה חדשה עונת 2017-2018 באופרה הישראלית עיון עיצוב עכו עמק המעיינות עפיפונים עצמאות עראיס פאוסט פארק טרמפולינות פופאפ פורים פורים בנטופה פורים בסקיי ג'אמפ פיליפ פסקוואה פינגוין פינה באוש פיסול פיצה פלמנקו פלנמקו פמיניזם פנאי פסח פסח 2017 פסח בגליל המערבי פסח בחרמון פסח במוזיאון הישראלי פסח ברובע היהודי פסטיבל פסטיבל ארטישוק ירושלמי פסטיבל בירה פסטיבל האופרה בעכו פסטיבל האשה בחולון פסטיבל הולגאב פסטיבל היין ה-8 פסטיבל טעם הכפר פסטיבל ימי זמר בחולון פסטיבל ישראל פסטיבל ישראל ירושלים 2017 פסטיבל כרמים וטעמים פסטיבל סולם יעקב פסטיבל צלילי ילדות פסטיבל קאן פסטיבל קולנוע פסטיבל קולנוע פרנקופוני פסטיבל שיר השירים פסטיבלים פעילויות פעילויות חינם פעילות פעילות ערב פרימה מילניום רעננה צובה צוק מנרה צייר לי כסא צילומים צעירים צפון צפון הארץ צרכנות צרפת צרפתי קבב קהילה קולינריה קולנוע קומדיה קומיקס קונצרט קונצרט אופרה קונצרט לילדים קיטנה קיטנות קייטנות קייקים קיץ קיץ 2017 קיץ בסקיי ג'אמפ קיר טיפוס קניון קפה קפה לואיז קפה קר קצרין קרוז קריטורה קריקטורה קרית שמונה קרקס קרקס פלונרטין ראש הנקרה ראש השנה ריקוד רמנגאר רמת רחל רענה רעננה שאון חורף שבוע אמנות ומח שבועות שבועות בורטיגו שופינג שייט שירה שעת אופרה לילדים תזמורת תחרות תחרות החלקה אומנותית תיאטרון תיאטרון בובות תיאטרון חולון תיירות תל אביב תל אביב והמרכז תל אביב והסביבה תמר ונתנאל תן למילים תן למלים תערוכה תערוכה חפצים ישנים תערוכות תערוכת האופניים תערוכת חוצות תערוכת יחיד תפריט חדש תרבות תרופות תרמילאות accrorap BBB IBIS NCL sky jump VR Station

Flickr