יום רביעי, 14 בנובמבר 2018

סוגרים שנה אזרחית במדיטק חולון עם מיטב האורחים והמרצים


סוגרים שנה אזרחית במדיטק חולון עם מיטב האורחים והמרצים:
גיל שוחט ורבקה זוהר- בסדרה המוסיקלית
"שיאים של התרגשות"
שפרה קורנפלד ופרופ' נסים קלדרון בשיחה פתוחה
על תרבות וטלוויזיה
מתן חודורוב– האם הגיע סוף עידן הטייקונים?
אירי ריקין- החידות הקיומיות שהאנושות עדיין לא פתרה
רחל המשוררת בסדרה "הוי ארצי"  – מבחר מהשירה העברית
מופע מחווה ספרותי ומוזיקלי לירמי פינקוס- רווקים אלמנות וכל השאר – סיפורי הצפון הישן
גיל שוחט צילום גדי דגון

מדיטק חולון יקיים בחודש דצמבר פעילות מגוונת הכוללת מפגשים והרצאות במגוון נושאים: מוסיקה, אמנות, קולנוע, ספרות, פילוסופיה, אקטואליה, תרבות ושפה, היסטוריה, אופרה, אנתרופולוגיה ועוד..
להלן האירועים וההרצאות:

האדם ותכליתו מרצה: ד"ר עודד ציון
שכל, תבונה ואמונה: על השגחה פרטית ומשמעות החיים. מפגש בסדרה: אמונתו של הרמב"ם. הרמב"ם רבי משה בן מימון, אחת הדמויות הכבירות בתולדות ההגות והיצירה ביהדות. חי במאה ה־12 בין ספרד למצרים, ממנהיגי המחנה הפילוסופי ־ רציונליסטי בעולם היהודי. תפיסת עולמו היא אבן דרך בכל האמור במאבק על דמותה של היהדות גם בימינו.
בסדרה זו ננתח את מרכיבי תפיסותיו של הרמב”ם - תוך קריאת טקסטים מיצירותיו והשוואה עם הוגי דעות אחרים ועם תנועות רעיוניות נוספות ביהדות, בנצרות ובאסלאם.
שלישי│ 11.12.18 │ 17:00│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסאמחיר כרטיס: 65 ₪
שלישי│ 11.12.18 │ 19:00│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסאמחיר כרטיס: 65 ₪

מכעס אנושי לזעם אלוהי מרצה: טל לניר
אין זעם כזעם האלוהים – כיצד קשור זעם האלוהים לזעם האדם? חטא הזעם נחשב כעבירה על החוק. הזעם – כמניע למלחמות, לרצח, לאונס ולרוב העבירות שבין בני האדם.
מפגש בקורס, שבעת החטאים בראי האמנות סדרת מפגשים מרתקת בה נדון לעומק בייצוג האמנותי של אחד החטאים הקרדינליים- גאווה, תשוקה, גרגרנות, תאוות בצע, קנאה, עצלות וזעם, החל מהעת העתיקה ועד לאמנות המודרנית והעכשווית. נבחן את היחס האמנותי המשתנה אליו בתקופות השונות, את הסיבות לשינוי זה, את חשיבותו של החטא, ואת העונשים השונים (ולעיתים המשונים) שקבעו לו האמנים לאורך הדורות ובאחרית הימים.
דרך האמנות יתחוור לנו כי החטאים אינם רק מעשים אסורים – הם בעיקר תשוקות אסורות: הרשימה היא נוצרית אבל המאוויים - אנושיים.
רביעי│ 12.12.18 │ 18:30│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסאמחיר כרטיס: 65 ₪


"חלקת אלוהים" גיל שוחט מארח את רבקה זוהר ולירון לב מופע בסדרה המוסיקלית "שיאים של התרגשות" מנהל מוסיקלי, עורך, מנחה, מנגן ומנצח: גיל שוחט
רבקה זוהר, מהקולות הגדולים של הזמר העברי, ושותפה לירון לב במופע המשלב שירים חדשים שכתבו השניים, לצד הקלאסיקות של זוהר. אליהם מצטרף גיל שוחט ותזמורת בתזמורים חדשים לשיריה של זוהר, ביצירה יהודית מרתקת מאת פרוקופייב, וביצירה המלאה "חמישיית הקלרינט" מאת שוחט. משתתפים: רבקה זוהר, לירון לב, מיכל בית הלחמי – קלירנט, אנסמבל הקשת פוליפוניה, נתי כהן – תופים, גיל שוחט – פסנתר וניצוח.
שבת│ 15.12.18 │ 18:30│ מדיטק חולון– אולם התיאטרון  מחיר כרטיס: 130 ₪

סלומה / מאת שטראוס – תשוקה וכוח מרצה: מרצה: ניצה יולביץ
אובססיות חזקות, מניפולציות חולניות ודמויות שערורייתיות, בעלילה שמעוררת דחייה והשתאות בו- זמנית. מוסיקה מודרנית מורכבת, התייחסות חדשה לתזמורת ולקול, בדרמה פסיכולוגית חזקה שחידושיה חוללו מהפיכה בעולם האופרה.
מסך לאופרה- קול ורגש במפגש בין בימת האופרה לבין מסך הקולנוע
מסע מרגש לנפש האדם בדרמות אנושיות חזקות. נעסוק במאפיינים ובהיבטים החשובים של האופרה, ונציג את עולמן הרגשי והמיוחד של דמויותיה. קטעים מהאופרות, בהפקות קולנועיות מרהיבות, יוקרנו על המסך בתרגום לאנגלית.
כל האופרות, למעט סיפורי הופמן, תוצגנה בעונת 2018-2019 בתל אביב.
שני│ 17.12.18 │ 16:00│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסאמחיר כרטיס: 65 ₪
שני│ 17.12.18 │ 18:30│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסאמחיר כרטיס: 65 ₪


איך להביא את התרבות אל הטלוויזיה?  אורחת: שפרה קורנפלד, אשת תקשורת, בעלת טור, תסריטאית וסופרת. מפגש בסדרה סיפורו של יוצר - מנחה: פרופ' נסים קלדרון
סדרת מפגשים עם אמנים מתחומים שונים בהם יציג האמן את עולמו, את דרך עבודתו, ואת המיוחד בעיניו באמנותו. בנוסף יציג האמן את עיקרי הביוגרפיה שלו, ואת הדרך שהוא עשה אל הבחירה במעשה האמנות שלו: השפעות שקלט, חלומות שקיבלו צורה, נטיות לב שהפכו לבחירה אסתטית, לבסוף נבקש מן האמן לתאר את עבודותיו מן הזמן האחרון, ואת התכניות שלו לעתיד.
חמישי│ 20.12.18 │ 11:00│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסאמחיר כרטיס: 70 ₪

האם הגיע סוף עידן הטייקונים? מרצה: מתן חודרוב
על קריסת מוקדי הכוח בכלכלה הישראלית. מתספורות דרך איומים ועד לגל פשיטות הרגל. וגם: שערוריית הנדל"ן בישראל: כך הובילו רשויות המדינה לזינוק העצום במחירי הנדל"ן, מהן דרכי הפעולה הנדרשות ועד מתי צפויה להימשך המגמה בשוק?
שישי אקטואלי - בואו לגלות את ישראל מנקודות מבט שונות, מעיניהם החוקרות והיודעות של מיטב כתבנו בשטח ובאולפן. עיתונאים, כתבים, תחקירנים וחוזה עתידות אחד, בסדרה בת 8 מפגשים שתקיף את נושאי האקטואליה, הכלכלה, הפוליטיקה, החקירה העיתונאית והצבא במדינתנו הדינמית. כולם מרצים ומדברים על חיינו, על הסכנות, על העבר שיצר את ההווה ועל העתיד שיכול להיות מאיים, אך גם בהחלט אופטימי.
שישי│ 21.12.18 │ 10:00│ מדיטק חולון– אולם התיאטרון מחיר כרטיס: 72 ₪

רחל – "רק על עצמי לספר ידעתי" – בין כנרת לתל אביב מרצה: ד"ר רוחמה אלבג
המשוררת מכנרת שכתבה על רגשות ואהבות, חלומות ואכזבות, דרך מסלול חייה. מפגש בקורס: "הוי ארצי" – השירה והחיים, מבחר מהשירה העברית סדרת הרצאות על שירה ומשוררים, על תולדות השירה העברית שהחלה אי-שם. מסע בין המלים בעקבות פרקי החיים, המקומות, הנופים וסוגיית המקום הישן והבית החדש בארץ-ישראל. כל ההרצאות בליווי מצגת צילומים, ציורים וסרטונים.
ראשון│ 23.12.18 │ 10:00│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 70 ₪

טיבט – חמלה ופוליטיקה על גג העולם מרצה: איילת אידלברג
מסע ברחבי הרמה הטיבטית, מפסגות ההימלאיה המושלגות, דרך המנזרים שומרי המסורת הבודהיסטית, אל להסה הבירה. מדוע פלשו הסינים לטיבט? על מסורת, חמלה, דיכוי ומודרניזציה. "ממזרח למערב" – אנתרופולוגיה ממבט אחר. חווית מולטימדיה מהפנטת בסדרת הרצאות על עמים, פולחנים, דתות ותרבויות בעולם הולך ונעלם.
שני│ 24.12.18 │ 11:00│ מדיטק חולון– אולם התיאטרון מחיר כרטיס: 65 ₪

סוד הנשיקה – המסע אל אחדות הניגודים מרצה: דב אלבוים
זוגיות, מגדר ומיניות, בספרות היהודית הקלאסית
מסעות שבין ספק לאמונה, מסעו האישי, הרוחני והמחקרי של דב אלבוים לאורך השנים במקורות היהדות מאפשר לו גישה רעננה וחדשנית לתרבות היהודית על גווניה השונים. בסדרת המפגשים יוצגו מקורות רעננים ובלתי מוכרים, יחד עם כיווני מחשבה ורגש מקוריים על השאלות הגדולות ביותר של הזהות היהודית והישראלית. הסדרה תעסוק בסוגיות ממקורות המחשבה והמיסטיקה של היהדות שיש בהן עניין רב לכל אדם בחברה הישראלית, דתיים וחילונים כאחד. נושאים כגון: "בריאה", "חטא", "זוגיות", "מיניות", "אמונה" ועוד, ייבחנו מחדש לאור מסורות לא מוכרות בתרבות היהודית ויזכו לניתוח מעמיק וחדשני.
שני│ 24.12.18 │ 18:30│ מדיטק חולון– אולם התיאטרון מחיר כרטיס: 70 ₪

הרצאה וסרט: מסע עמוק בזיכרון לפיענוח סודות מחייהן של אם וביתה במלודרמה עזת מבע וצבע של אלמודובר מרצה: רחל אסתרקין, לאחר ההרצאה יוקרן הסרט: חולייטה / פרדו אלמודובר/ ספרד 2016.
עונה נוספת לסדרה המוצלחת מועדון הסרט הטוב, ובה מפגשי בוקר עשירים של חוויה מהנה ומרחיבת אופקים, נבדוק מה המיוחד בסרטים, מה הם מלמדים אותנו על התרבות בה נוצרו, מה הופך אותם לאוניברסאליים וכמו תמיד מהו סוד הקסם הקולנועי.
ההרצאה המלווה בקטעי סרטים, הפסקת קפה וצפייה בסרט איכות באורך מלא
שלישי│ 25.12.18 │ 9:30│ מדיטק חולון– אולם התיאטרון מחיר כרטיס: 65 ₪

האם יש לנו נשמה? מרצה: אירי ריקין
מהו האדם? האם רק סך כל חומרי הגלם ממנו עשוי גופו, כפי שטוענים חסידי המטריאליזם והמדע, או שיש בו גם ניצוץ של נפש / רוח / נשמה א- חומריים? 
חידות קיומיות שהאנושות עדיין לא פתרה - סדרת מפגשים חדשה האדם הוא היצור היחיד בטבע שאינו מסתפק בעצם קיומו, אלא רוצה לדעת שלחייו יש גם תכלית; להבין את פשר הדברים שסביבו. בגלל זה גילינו את האש, המצאנו את הגלגל, פרקנו את האטום פיצחנו את הדי. אן. איי, שחזרנו את המפץ הגדול. אנחנו יכולים גם לשחק עם חוקי הבריאה, אך בשאלות הגדולות באמת אנחנו עדיין מחפשים תשובה: החל בשאלה למה בכלל יש משהו במקום לא כלום, וכלה בשאלה למה אף פעם לא באמת נצליח לדעת את כל התשובות.     
רביעי│ 26.12.18 │ 18:30│ מדיטק חולון– תיאטרון הקופסא מחיר כרטיס: 65 ₪
 
רווקים אלמנות וכל השאר –
סיפורי הצפון הישן על פי ירמי פינקוס-  מופע ספרות בסדרה תן למילים לעשות בך
קומדיית הגינונים והיצרים של הזעיר בורגנות המקומית; וגיבוריה – דוגמן תחתונים יהיר, רווקה זקנה שטופת פחדים, נער שבולש אחר זוג שכנים תימהוניים, לצד סיפורם של חנווני תל אביבי אמיד ואשתו האהובה, שחולמים לנפוש בהרי טירול ולצרף אליהם עוד ועוד קרובי משפחה...

בהשתתפות: ירמי פינקוס, רותו מודן, יוסי מרשק, ליסה פרץ, עודד וולקשטיין, דניאל סלומון, ערן צור, אסף רוט, אדם בן עזרא, קרני פוסטל. ניהול מוסיקלי: דניאל סלומון
שישי│ 28.12.18 │ 12:00│ מדיטק חולון– אולם התיאטרון מחיר כרטיס: 92 ₪


המיטב של מוזיאון הד'אורסיי מרצה: ד"ר אפי זיו
תחנת הרכבת הפכה לאחד המוזיאונים החשובים ביותר בעולם ליצירות שנוצרו לאחר 1850. נראה את המיטב של מילה, קורבה, מאנה וכמובן האימפרסיוניסטים המרהיבים.
מפגש בקורס, אוצרות האמנות של פריז סיור וירטואלי בעיר האורות שהיא גם עיר של אמנות מרתקת. בסדרת הרצאות מלווה בצילומים נדירים נתוודע למבנים ההיסטוריים, לכנסיות, למוזיאונים ולגלריות, לרחובות ולאמנים שחיו ופעלו בעיר הנוצצת. בסדרה תוצג פריז, באופן וירטואלי, על שלל שכיות החמדה הרבות שלה. לכל מי שהיה ורוצה לדעת יותר, ולכל מי שמתעתד להגיע ולראות במו עיניו.

ראשון│ 30.12.18 │ 18:30│ מדיטק חולון– אולם התיאטרון מחיר כרטיס: 65 ₪

מדיטק חולון
תרבות ודעת עונה 2019-2018
טל' לרכישת כרטיסים: 1-800-20-29-30
מדיטק. רח' גולדה מאיר 6 חולון. חניה חינם.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

2017 אוכל אוליב אומנות אופנה אופרה אופרה לילדים אוקטוברפסט אוריגמי אוריגמי ישראלי 2 אורית אדר בכר אושילנד אטרקציות אייס מול אייסמול אילת איפור אירועי סיום פסטיבל בשביל היין ה-8 אירועים אלונית אמריקן קולוני אנדלוסית אסף מור יוסף אפריל אקולוגיה ארבעה משלים ומלכה ארוע ארועי פסח ארועים ארועים חינם ארכיאולוגיה של זיכרון אשדוד בול בורגר קינג בוריס אייפמן בילוי ביקורת סרט בירה בית הקונפדרציה בית שיח נשים בלט בציר 24 בשביל היין ה-8 בשר בתי קפה ג'ירו גבעת עסה גולגלות גינוסר גליל גליל מערבי גלריה גלריה בגליל גלריה חולון גן סיפור חדש גשר דאנס 2017 דג על הדן דגים דולפין ים דומינוס דון ג'ובני דון קרלו דוקומנטרי דיאגילב דיאלוג עם הזמן דידו ואניאס דיוקן השואה כיצירה ספרותית האופרה פאוסט האלווין הארנולפינים הביאנלה של ירושלים הגן הבוטני הגן הבוטני בירושלים הגרלה הופעה הופעות הוראות הפעלה החלקה אומנותית החלקה על הקרח המבורגר המבורגרים הפנינג הפנינג תרמילאות הצגה הצגות הצגות פורים הצגת ילדים הקץ של עץ הרצאה הרצאות הרצליה השרון התזמורת האנדלוסית וולנטיינז וולנטיינס ורדי ורטיגו ורתר זובין מהטה זכרון לציון זמר חג חגי תשרי חגיגה חגים חדשות חודש האזרח הותיק חודש הגאווה חווית קולנוע חולון חופש חורף חינם חיפה חלב אם חלה חלום ליל קיץ חמת גדר חנוכה חרמון ט"ו באב ט"ו באב ברמת רחל ט"ו בשבט טאיה טיול טיולים טלויזיה טרמפולינות יגאל בשן יום האשה יום האשה בתיאטרון גשר יום המוזיאונים יום המעשים הטובים יום העצמאות יום השואה יום ירושליים יום ירושלים יום כדור הארץ יין ילאדינו ילדים ינואר יס פלנט יקב יקב אמפורה יקב נטופה ירושלים ירושלים והסביבה ירח מנייר יריד הספרים הבינלאומי 2017 יריד ספרים ישראל כביש 90 כברי כוחו של גורל כינור כליזמר כפר ביקרתם כפר בלום כריסטמס כרמן כשר כתום לא כשר לדינו לה גאזטה להקת המחול הקיבוצית להקת המחול סאו פאולו לוקה צ'יארלה ליזט אלפונסו ליל המדענים 2017 לילה לבן למטייל מאפייה מבוגרים מבצע מבצעים מדיטק מדיטק חולון מה עושות האיילות מהותי מוביקס מודיעין מוזיאון מוזיאון האיסלאם מוזיאון האסלאם מוזיאון הילדים מוזיאון המדע מוזיאון המדע בירושלים מוזיאון העיצוב מוזיאון העיצוב בחולון מוזיאון חולון מוזיאון טיקוטין מוזיאונים מוזיקה מוטורוק מוסיקה מוסיקה קלאסית מופע מופעים בבית הקונפדרציה מזוודות מחול מטבע הדברים מטולה מינוי מלון מלון יולדות מלון רימונים חוף התמרים מלונות מנרה מסיבה מסיבות בסקיי ג'אמפ מסעדה מסעדות מסעדת שף מעלית הזמן מפגשים מצור מרוץ מרחצאות מרכז הארץ מרץ משפחות מתנות נהריה נוער נופש נטול גלוטן נטופה נטיעות ניטן תאי נסיעות נשים נשף מסכות נתניה סאונד סדנאות סדנאות אוריגמי בפסח סדנאות בישול לילדים סדנה סדנת בישול סדנת נקניקיות סוזן דלל סוכות סושי סטנדאפ סיור סיור והצגה סיורים סילבסטר סימפונט רעננה סינמטק סינמטק חולון סינמטק ירושלים סלומה ספא ספורט ספר ספרות סקיי ג'אמפ סרט סרטים עדלוידע עוגות עוגיות המלח של סבתא סולטנה עונה חדשה עונת 2017-2018 באופרה הישראלית עיון עיצוב עכו עמק המעיינות עפיפונים עצמאות עראיס פאוסט פארק טרמפולינות פופאפ פורים פורים בנטופה פורים בסקיי ג'אמפ פיליפ פסקוואה פינגוין פינה באוש פיסול פיצה פלמנקו פלנמקו פמיניזם פנאי פסח פסח 2017 פסח בגליל המערבי פסח בחרמון פסח במוזיאון הישראלי פסח ברובע היהודי פסטיבל פסטיבל ארטישוק ירושלמי פסטיבל בירה פסטיבל האופרה בעכו פסטיבל האשה בחולון פסטיבל הולגאב פסטיבל היין ה-8 פסטיבל טעם הכפר פסטיבל ימי זמר בחולון פסטיבל ישראל פסטיבל ישראל ירושלים 2017 פסטיבל כרמים וטעמים פסטיבל סולם יעקב פסטיבל צלילי ילדות פסטיבל קאן פסטיבל קולנוע פסטיבל קולנוע פרנקופוני פסטיבל שיר השירים פסטיבלים פעילויות פעילויות חינם פעילות פעילות ערב פרימה מילניום רעננה צובה צוק מנרה צייר לי כסא צילומים צעירים צפון צפון הארץ צרכנות צרפת צרפתי קבב קהילה קולינריה קולנוע קומדיה קומיקס קונצרט קונצרט אופרה קונצרט לילדים קיטנה קיטנות קייטנות קייקים קיץ קיץ 2017 קיץ בסקיי ג'אמפ קיר טיפוס קניון קפה קפה לואיז קפה קר קצרין קרוז קריטורה קריקטורה קרית שמונה קרקס קרקס פלונרטין ראש הנקרה ראש השנה ריקוד רמנגאר רמת רחל רענה רעננה שאון חורף שבוע אמנות ומח שבועות שבועות בורטיגו שופינג שייט שירה שעת אופרה לילדים תזמורת תחרות תחרות החלקה אומנותית תיאטרון תיאטרון בובות תיאטרון חולון תיירות תל אביב תל אביב והמרכז תל אביב והסביבה תמר ונתנאל תן למילים תן למלים תערוכה תערוכה חפצים ישנים תערוכות תערוכת האופניים תערוכת חוצות תערוכת יחיד תפריט חדש תרבות תרופות תרמילאות accrorap BBB IBIS NCL sky jump VR Station

Flickr